Чи вистачить всім наближеним до нинішньої влади землі в місті?

Чи вистачить всім наближеним до нинішньої влади землі в місті?Депутати провладної більшості в Чернівецькій міській раді кожної сесії приймають рішення, які, як мінімум, дивують. Якщо переглянути лише один проект рішення 11 сесії шостого скликання « Про надання громадянам земельних ділянок в оренду», то виникає чимало запитань.

Про радника міського голови Бориса Артемовича Руснака вже написали засоби масової інформації. Йому з невідомих причин виділили земельку під гараж в центрі міста, на вул.Достоєвського, хоча є відповідне рішення сесії міської ради про надання землі та встановлення гаражів лише для певної категорії громадян, інвалідів та ветеранів війни, до яких пан Руснак навряд чи належить. Мабуть, в нього є інші заслуги перед територіальною громадою міста.

Цим ж рішенням депутати виділили п»ять соток землі Михайлу Гайнічеру, заступнику голови обласної державної адміністрації. Додатково, для обслуговування житлового будинку. Без аукціону, до речі. Кому цікаво, може цей будиночок подивитись на вул.Ковельській. Не «Тарасова хатка»,це точно.

Ще чотири сотки надали щедрі депутати підприємцю Дмитру Фортуні на вул.Дзержика. Вам буде цікаво для яких цілей? Для сінокосіння.Хто б міг подумати що майже в центрі міста народ займається сінокосінням і для цього отримує земельну ділянку з земель запасу міста. Напишіть і ви таку заяву.

Але найбільший подарунок від депутатів отримав невідомий пан Володимир Панфілець, який прописаний в Київській області, Бориспільському районі. Він вирішив в Чернівцях на вул.О.Доброго побудувати житловий будинок. Щоправда, невідомо де на вул.Доброго ще можна побудувати житловий будинок, але написавши заяву в червні цього року п.Панфілець отримав 15 соток в центрі міста. Цікаво, чи зможе мешканець Чернівців отримати 15 соток в центрі Києва під будівництво. Може, хтось спробує?

Отож вибіркова щедрість народних обранців не має меж. А ті, хто стоїть в черзі не земельну ділянку понад 10 років, стійте й далі. До вас черга ще не дійшла. І не скоро дійде, бо поки що не вирішили всі питання ті, хто сьогодні при владі.

Степан Корнелюк

Щодо надання землі пану Руснаку, то в блогах Букінфо вже з\”явився коментар отсаннього. Борис Руснак пише, що на черговому азсіданні сесії розглядалось питання про надання йому згоди на виготовлення проекту відводу земельної ділянки для обслуговування збірно-розбірного металевого гаража, дозвіл на встановлення якого надано ще у 2001 році рішенням виконавчого комітету міської ради. Але тоді не йшлося про оренду землі. А правилами, які нещодавно затвердила міська рада, земельні ділянки для встановлення гаражів надаються в оренду, тобто у платне користування. Згаданими правилами передбачено надання дозволу на встановлення металевих гаражів біля багатоповерхових будинків лише інвалідам. Проте ці правила, як і будь-який інший нормативний документ, зворотної сили не мають, а тому не поширюються на ті гаражі, які були встановлені раніше. Тому, каже пан Руснак, він вирішив привести землекористування у відповідність з правилами, а тому написав заяву з проханням надати дозвіл на виготовлення правовстановлюючих документів, щоб мати юридичні підстави платити орендну плату.