Вибірково оголошуючи матеріали справи, суд грубо порушує КПК

Лідер партії \”Батьківщина\”, екс-прем\’єр-міністр Юлія Тимошенко та її захист вимагають від суду оголошення всіх документів, які долучені до матеріалів кримінальної справи, проте суд вкотре проігнорував всі відповідні клопотання та відмовив у їх задоволенні.

\”Оголошення документів – це невід\’ємна частина судового процесу, і те, що частину документів було оголошено, а частину – ні, це пряме порушення Кримінально-процесуального кодексу\”, – сказала Юлія Тимошенко сьогодні у судовому засіданні.

Крім того, екс-прем\’єр звернула увагу суду на те, що закон не передбачає норму про можливість оголошення змісту документу, як це робив суд на стадії дослідження матеріалів кримінальної справи. \”Чому, мабуть по дивному збігу обставин, не оголошувалися ті документи, які свідчать, що немає підстав для порушення кримінальної справи?\”, – заявила вона.

Зокрема, Юлія Тимошенко уточнила, що йдеться про документи, які містяться у сьомому томі – 81-95 аркуш – і стосуються актів здачі-прийому технічного газу \”Укртрансгазу\”. \”Це переконливий доказ того, що ніяких збитків \”Укртрансгаз\” і, як наслідок, НАК \”Нафтогаз України\”, не нанесено\”, – переконана екс-прем\’єр.

У свою чергу, представники державного обвинувачення заявили, що всі ці документи вже досліджувалися у суді та рекомендували суду відмовити у задоволенні відповідних клопотань захисту Юлії Тимошенко.

Через годину після початку судового засідання на процес з\’явився адвокат Олександр Плахотнюк, який намагався переконати суд в необхідності оголошення всіх документів справи та розгляді кожного окремого клопотання захисту, а не в пакеті, як це робить суддя Родіон Кірєєв.

Проте суд традиційно проігнорував всі заяви захисту Юлії Тимошенко, який неодноразово під час обговорення цього клопотання заявляв протест на дії головуючого у справі судді.