Далай Лама і нобелівські лауреати просять звільнити Тимошенко

Низка впливових людей світу підписали відкритого листа, у якому висловили занепокоєння з приводу останніх подій в Україні.

Про це сказано у статті під назвою \”Україна втрачає свій шлях\”, опублікованій на сайті Project Syndicate у четвер.

Зокрема, підписанти вважають, що ЄС має вимагати від української влади, щоб Юлію Тимошенко та інших лідерів опозиції випустили з СІЗО під заставу, \”щоб вони могли більш активно захищати себе в суді\”.

Автори статті стверджують, що більшість на Заході вважають процес над Тимошенко політичним і що принцип верховенства права у ньому ігнорується.

Вони зазначають, що в інтересах ЄС прагнути до більш активної політики по відношенню до України.

\”Ми закликаємо ЄС та його держави-члени наполягати на тому, щоб в Україні поважалося верховенства права. Принаймні, ЄС повинен вимагати, щоб Тимошенко та інші лідери опозиції вийшли на волю під заставу…\”, – сказано у статті.

Крім того, на думку підписантів, основні принципи демократичного суспільства, такі як свобода слова і свобода зібрань, все частіше зазнають утисків в Україні.

Вони також звертають увагу на консолідацію всієї влади в країні в руках президента Віктора Януковича, зміцнення силових структур, зокрема, СБУ, а також на \”повальну корупцію\”.

Окреме занепокоєння впливових людей світу викликає переслідування в Україні опозиційних партій і незалежних ЗМІ.

\”Відкриття кримінальних справ стосовно опозиційних політиків, у тому числі проти Тимошенко, разом із внесенням змін до виборчого закону на користь президента і його прихильників, є послаблення опозиційних сил\”, – сказано у статті.

Автори також звертають увагу на слабкі інститути громадянського суспільства в Україні, які \”не мають реальної можливості брати участь у виробленні політичних рішень\”.

\”Україна зараз на розпутті. Один покажчик вказує на демократію, а інший – на єдиновладдя. Перший шлях веде до членства в Європейському Союзі, другий – до більш темного і небезпечного напрямку. Мільйони громадян України хочуть вступу до ЄС, але їхній ентузіазм стримується відсутністю чіткої політики ЄС щодо України\”, – сказано у статті.

Лист підписали, зокрема, філософ та есеїст Андре Глюксман, колишній президент Чехії Вацлав Гавел, міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг, почесний архієпископ Кейптауна і лауреат Нобелівської премії миру Десмонд Туту, колишній президент Федеративної Республіки Німеччина Ріхард фон Вайцзеккер, голова Російської партії \”Яблуко\” Григорій Явлінський, Далай-лама тощо.

Усі підписанти є членами ініціативи \”Shared Concern Initiative\”, яка об’єднує видатниз діячів сучасності, що представляють різні культури, релігії, традиції та історію.

Як відомо, у середу Вацлав Гавел написав статтю до англомовного російського видання Moscow Times зі схожими тезами.

Джерело Українська правда