Така рання, така спекотна осінь

Така рання, така спекотна осіньЛідери обласної організації партії «Фронт змін» Максим Бурбак і Олексій Каспрук дали прес-конференцію.
На відміну від тих, хто при владі, щомісячні зустрічі з журналістами для опозиційної партії стали доброю традицією. На відміну від міськради, де започатковані Федоруком понеділкові посиденьки з ЗМІ вже давно забуті, як і обі-цянки депутатів, які нібито представляють у радах партію ВО «Батьківщина». Вони вже вигнані з партії, і обіцянки їхні ніколи не будуть виконані.

Отож, цього разу голова обласної організації «Фронту Змін» Максим Бурбак пообіцяв владі гарячу політичну осінь.

— Це переддень виборів до верховної ради України, – говорив лідер буковинських фронтовиків. – Вона буде чи не найбруднішою і найнепоряднішою виборчою кампанією з боку влади. А те, що так буде, ми бачимо на прикладах як у Києві, та і у Чернівцях. На сесіях районних, міських та обласної рад провладна більшість, яка складається з депутатів партії регіонів, ренегатів ВО «Батьківщина», відступників з «Нашої України» вже відкрито зневажають опозицію. Хочу їм нагадати: сьогодні ми в опозиції, завтра – вони. І все ж нам вдалося майже на місяць змусити регіоналів рахуватися з опозицією. Це тоді, коли вони не змогли провести позачергову сесію. Їхня більшість налічує понад 70 депутатів. Для проведення сесії потрібно 53 депутати. А вони пішли на відпочинок, поїхали на моря-океани і хотіли, аби опозиція їм підігрувала. Згодом нас звинуватили у тому, що не відбулася сесія. Такі вони ще й цинічні.

Для чого потрібна була сесія партії регіонів? Там ділили бюджетні гроші. І через сесію мали провести рішення, що у міжсесійний період голови ОДА, облради і комісії з бюджету мають право приймати зміни до бюджету. Опозиція вважає, що ці важливі рішення для життєдіяльності області повинні приймати на сесіях. Влада проти. І вона з боєм «провела» для себе вигідне рішення. Зараз за бюджет області несуть відповідальність три особи: Михайло Папієв, голова ОДА; Валентин Маніліч, заступник голови обласної ради; Михайло Березовський, голова бюджетної комісії облради. Ці три регіонали та їхні прислужники відтепер взяли на себе велику ношу і велику відповідальність. «Фронт Змін» пообіцяв проконтролювати кожну бюджетну копійку. І вони так зроблять. Перші ластівки до кримінальних справ починають злітатися. Зокрема, виділені гроші на ремонт дахів досі не освоюються. Не ремонтуються ліфти ні у Чернівцях, ані в Новодністровську.
– Наші депутати будуть на кожному даху, де проводитимуться ремонти, – говорить Максим Бурбак. – Їм не вдасться вкрасти жодної гривні чи будівельних матеріалів. Вони будуть виконувати роботи якісно. Якщо ні, ними займатиметься прокуратура.

Як приклад лідер фронтовиків навів фінансування Дня Незалежності у Чернівецькій області. На нього було виділено 50 тисяч гривень. Але 24 серпня влада не святкувала. Вони можуть сказати, що свято провели напередодні. Та на той день прапора були виділені інші кошти – три тисячі гривень. Можуть сказати, що були урочистості у Літньому театрі. Але ж то було не на День Незалежності. А на день ГКЧП.

Так що ж святкувала влада у Чернівцях? І куди витратила 50 тисяч гривень? Нехай прокурор зараз збирає до корупційної папки такі діяння влади.
«Фронт Змін» активно діє через депутатів районних рад, зокрема у Чернівцях. Зараз відбуваються чергові і позачергові сесії районних рад, де депутати від «Фронту Змін» ставлять наболілі питання із звільнення уряду Азарова, засудження політичних репресій в Україні. Міська влада посилає на ці сесії своїх юридичних «церберів», котрі почали шантаж. Мовляв, не входить у компетенцію депутатів звертатися до президента і міністрів. А якщо будете себе погано поводити, то районні ради у місті ліквідуємо.

Отож від лояльності до міськради залежить добробут депутатів райради.
– Те, що діється в міськраді, повинно негайно бути зупинено, – говорив голова фракції ФЗ у Чернівецькій міській раді Олексій Каспрук. – Я пропонував надати допомогу інвалідам війни. А депутати проголосували, аби 270 тисяч гривень виділити на оплату праці виконкому. Наприклад, заступник міського голови Тимофеєв працює два місяці і бере відпустку на 14 днів. Йому нараховують 14 тисяч гривень (по 1000 на день), з них 9 тисяч – матеріальної допомоги. Виконкомівцям доплачують до окладу ще 225% за відпрацьований час. Коли ми говоримо про соціальну несправедливість, відразу починаються переслідування, наклепи і тому подібне. Що характерно, владна партія для цього шукає собі служків. То Бешлей з «Нашої України» почне звинувачувати «Фронт Змін» у всіх гріхах. То Чесанов і Рудько з «Батьківщини».

Напевне, не за ясні очі це роблять. Як, наприклад, молоде обдарування Володимир Бешлей, якого вигодував Федорук і який цього ж свого годувальник продав за «пушку тютюну». Зараз йому хочуть дати квартиру. Фронтовики перевірили законність. Як з’ясувалося, Бешлей був 2502 у черзі. У травні уже став 562. Якщо надалі так піде, то до зими одержить житло. «Фронт Змін» нагадує Бешлею і його виборцям: на округу, де обирали цього молодого хлопця, нині 257 черговиків. І вони мають право на житло. І у чергах стоять десятки років. То чому квартиру давати йому, а не його виборцям? Нехай відповідь на це запитання дадуть виборці. А разом з цим і оцінку своєму слузі.

Або ще один приклад. На сесії дали землю для будівництва на вулиці О. Доброго жителю Київської області. Заяву цей киянин написав кілька місяців тому. Хто він? За які заслуги? Невідомо. (може прокурор знає?!, – П.К.). Цікаво, можливо би було отримати землю в Києві на Хрещатику жителю Новоселицького району Чернівецької області? Гадаємо, відповідь однозначна -«ні». То чому ми у центрі Чернівців виділяємо землю будь-кому?!
Далі фронтовики із занепокоєнням говорили про те, що нашу область Бог карає. Чи, може, Папієв? Бо всі керівники – виконуючі обов’язки. Міського голови нема – в.о., голови облради нема – в.о. А в деяких районах, наприклад, Заставнівському, де голова – депутат від партії регіонів Михайло Бойчук катував людей, навіть в.о. райради нема. Чому?
Бо всередині партії регіонів вже почалась гризня. Не все у них так гладко, як вони показують на люди. Тож досі не з’ясували, хто у них буде головувати. Але чому має терпіти вся область від їхньої немочі?

Фронтовики кажуть, що терпець си вриває. Цій владі на Буковині люди не вірять і не довіряють. То ж грядуть зміни. А в цих змінах фронт перший на передовій.

Петро Кобевко