Вибори мера на Буковині і Бессарабії

Вибори мера на Буковині і Бессарабії  Довибори у нашому краї будуть проходити у двох містах. Це Новодністровськ та Чернівці. Якщо з містом енергетиків питання вирішене і тут голосування за міського голову відбуватиметься 2 червня, то у боротьбі за Чернівці ще доведеться поламати чимало стріл.
А усе через те, що влада не може виграти вибори у столиці нашого краю. З іншого боку, опозиція також має свої застереження. Їй ці вибори, напевне, не дуже потрібні.

Кіцманський район

Окрім цього, матимемо вибори у селі Кліводин Кіцманського району. Там будуть обирати депутата до райради замість обраного обласним депутатом Василя Залявського. Там знову буде вирішуватися гостра проблема сучасної політики. Хто кого: партія регіонів переможе об’єднану опозицію? Чи навпаки? Кажуть, теперішній регіонал, а колишній комуніст-рухівець-еНДПеіст-есдек-заєдист-нашоукраїнець і, насамкінець, регіонал Василь Ящук з гонорового села Іванківці разом із затятим регіоналом Олегом Унгуряном з гонорового села Біла будуть «ламати» людей за регіоналів. А люди там хочуть ВО «Свободу». Протистояння тих, хто за Україну (об’єднана опозиція), і тих, хто проти України (КПУ і партія регіонів) у Кіцманському районі набирає шалених обертів. Люди хочуть тих, хто «за», а хруні голосують за тих, хто «проти». Кого більше у Кліводині: людей чи хрунів, покажуть довибори депутата Кіцманської районної ради.

Чернівці

У столиці Буковини на час написання цього матеріалу вибори мера ще не оголосили. Але, незважаючи на це, майбутні мерята (кандидати на міського голову) вже займають стартову позицію. Тобто стають раком. Вони чекають команди від верховної ради, аби, надриваючи всі сухожилля, рвонути до фінішу, де так манить ланцюг міського голови. Вибори, якщо вони відбудуться, обіцяють бути суперкороткими. Тому й стартова позиція «мерят» ракова.
Як не дивно це виглядає, першим серед перших зголосився боротися за мерське крісло у Чернівцях Андрій Білогорка. Він пов’язує своє політичне майбутнє з партією «Рідне місто». Недавно це був посередній чиновник із дуже скромною зарплатою. Тепер він уже може купувати боксерські рукавички від Кличка за 55000 гривень. Звідки взялося у Білогорки бабло? Чи не з рідного міста? Будьмо уважні!

Другим, як Пилип з конопель, вигулькнув кандидатом до парламенту лузер і тушка від ВО «Батьківщина» Віталій Ткачук. Разом зі своїм батьком Василем (головою Вижницької РДА) вони сьогодні повторюють роль тушок Табалових у верховній раді. Як і ті, спочатку стали депутатами обласної ради від ВО «Батьківщина» і, як і Табалови, перетворилися у зіпсутих тушок, що прислуговують партії регіонів.

Табалових уже копняками гнали свободівці з ВР і сніжками закидали. Буковинських тушок не чіпали. Молодший Ткачук нібито йшов до парламенту. Але подейкують, що зняв кандидатуру, аби не заважати регіональному висуванцю. Так воно було чи ні, не нам судити. Але одразу після виборів Ткачук-молодший відкрив кафе-бар «Шансоньє» на центральній вулиці Чернівців ім. О.Кобилянської. Ще хоче?..

Опісля цих двох Арсеній Яценюк оголосив про можливість балотуватися на мера Олексія Каспрука, сина легендарного мера Чернівців кінця 80-х — початку 90-х років Павла Каспрука. Згодом і сам Олексій підтвердив свою готовність піти у бій за посаду міського голови. За умови, що від об’єднаної опозиції нікого іншого не буде, Каспрук вибори виграє.

Віталій Михайлішин ще не заявляє, чи піде знову на вибори. З огляду на те, що від «Рідного міста», яке перебуває під контролем ПР та Дмитра Фірташа, впевнено заявляє мерські обіцянки Андрій Білогорка, «очільника» міста перевели у розряд «збитих пілотів». На цьому його політична і громадська кар’єра закінчиться.

Федорук тримає паузу. І з нею — інтригу. Він може виграти. Але чи захоче?

Микола Харабара має право відомстити регіоналам за позбавлення його посади начальника УМВС у Чернівецькій області. Тоді він стане потужним конкурентом і регіоналам, і опозиціонерам, і тушканчикам, і рідномістянам, і Папієву, і Фірташу…
Насамкінець, не виключена можливість висування свободівця Назара Горука. І все.
Інша політична дрібнота і провокативна шушера може сушити весла і нікуди не висуватися. Бо їм нічого не світить. Окрім ганьби і забуття…

Новодністровськ
Вибори мера на Буковині і Бессарабії  Вибори уже на носі, 2 червня, а у Новодністровську ще й кінь не валявся. Хіба що Папієв раптом поїхав у місто енергетиків і хотів чомусь тут повчити вчених. Навряд чи йому це вдалося. Люди слухали і дулі в кишенях тримали. Партія регіонів тут не може обманювати виборців. Вони грамотні й загартовані у боях за своє покращення, якого не ждуть від жодної партії, а творять щодня самі. Василь Козак тут без авторитету. Шкода, що у цих умовах неграмотні кроки опозиції, яку представляв «Фронт Змін», підмочили репутацію цих по-літичних сил. Тим паче, що фронтовики втратили своїх депутатів у Новодністровську. Ще й насамкінець грубо і цинічно повелися з колишнім мером Русланом Панчишиним. Він сьогодні тут є найреальнішою кандидатурою на посаду міського голови. Бо все, що він робив і говорив, попереджав про захланність ПР і її прихвоснів, тепер справджується. Таки відбирають у міста землі, пляж також, а пам’ятник Шевченкові у місті стоїть. Хоч як не хотіли регіонали принизити роль Панчишина, очорнити і скомпрометувати його, їм це не вдалося. Тому партії регіонів зі своїми прихвоснями доведеться боротися з Русланом Панчишиним. Шкода, що у цій боротьбі сателітами їм будуть опозиційні партії міста енергетиків. Та вони не мають у місті креативних і серйозних кандидатів на мера.

Партія регіонів, напевне, спробує зіграти ще одну гру з тушкою від ВО «Батьківщина» секретарем міськради Миколою Лутчаком. Але за час безголів’я Лутчак проявив себе безініціативним і підлеглим керівником. Саме за його правління у міста відібрано пляж, знищено дитячий табір «Лісова казка» і піднялися вдвічі тарифи. Натомість його син прибавив сил у бізнесі.

Не виключено, що за кулісами Папієв і Куліш притримують якихось «дідьків у капшуку», які зможуть з’явитися на виборчому бюлетені в останню мить. Це може бути хтось із вчорашніх керівників чи навіть шваґро Папієва Добровольський.
Чому мовчить УДАР, який має у Новодністровську сильні позиції?
Він не має кадрів? Не має креативу? Не має ініціативи? Не має…
(Далі буде)
Петро Кобевко