Студентська збірна України з футзалу стала віцечемпіоном світу: результат і шлях українців до фіналу

Завершився чемпіонат світу з футзалу серед студентських збірних. У португальських Бразі та Гімарайнші змагалися чоловіча та жіноча команди України.

Чоловіки на чолі з Олександром Косенком – тренером національної чоловічої збірної України – розпочинали свій турнір у групі B. У трьох турах українці здобули дві перемоги – над Словаччиною (4:1) та Оманом (9:0) – і програли Бразилії (3:6).

Друге місце у квартеті гарантувало Україні місце у чвертьфіналі. Підопічні Косенка розпочали плей-оф з розгрому Польщі (7:0), а у півфіналі в серії пенальті здолали господарів змагань з Португалії.

У фіналі українським футзалістам протистояв колишній суперник у групі Бразилія. Україні вдалося перевести гру в овертайм, де сильнішими на два голи були бразильці – 4:6.

У складі української збірної турнір відіграли футзалісти Даниїл Абакшин та Віталій Радевич. Ще в лютому обидва гравці в складі національної збірної України дісталися півфіналу європейської першості з футзалу.

Як чоловіча студентська збірна України виступила на ЧС-2022

• перший тур: Україна – Словаччина 4:1
  • другий тур: Україна – Бразилія 3:6
  • третій тур: Оман – Україна 0:9
  • 1/4 фіналу: Польща – Україна 0:7
  • 1/2 фіналу: Португалія – Україна 2:2 (пен. 1:3)
  • фінал: Бразилія – Україна 6:4 ОТ

Жіноча збірна України розпочала студентську світову першість з перемоги над Німеччиною (3:2) та поразки від Бразилії (0:4). Українки посіли друге місце в групі з трьох команд та не кваліфікувалися до півфіналів.

Натомість підопічні Олега Шайтанова отримали можливість зіграти у матчах за 5-8 місця студентської першості. Та скористалися нагодою, здолавши збірні Чехії та Німеччини – 6:2 й 3:2 відповідно. Відтак, українки посіли п’яту сходинку студентського чемпіоната світу.