Ліз Трасс зустрілась з королевою і очолила британський уряд

АВТОР ФОТО,PA MEDIA

Після зустрічі з королевою Єлизаветою ІІ у замку Белморал новим британським прем’єром офіційно стала Ліз Трасс.

Перед цим королева погодила відставку Бориса Джонсона.

Через стан здоров’я королеви традиційний протокол погодження відставки прем’єра уряду Її Величності та згода на призначення нового відбувався не у Букінгемському палаці в Лондоні, а у замку Белморал в Шотландії, де Єлизавета ІІ нині відпочиває.

Щоб відвідати Белморал, і Джонсон, і Трасс подолали 1 100 миль (понад 1 770 км) із Лондона.

47-річна політикиня з партії торі не приховує, що хоче, аби її вважали новою “залізною леді”.

Саме їй віддали свої голоси більшість партійців.

Переможець на виборах лідера політсили, де голосують лише члени Консервативної партії, стає головою британського уряду.

графіка

Перед цим Ліз Трасс очолювала дипломатичне відомство Великої Британії. Після російського вторгнення до України стала одним із найпомітніших опонентів Росії.

“Епоха взаємодії з Росією закінчилася. Нам потрібні нові підходи до безпеки Європи, засновані на здатності до опору, оборони та стримування”, – заявляла вона на посаді голови МЗС.

Разом із тим, як зазначають оглядачі, тепер, коли Ліз Трасс доведеться опікуватися і внутрішніми справами, їй треба буде мати справу із можливою економічною кризою та надзвичайно важкою зимою на тлі рекордних цін на газ та опалення.

Раніше вона пообіцяла, що уряд “заморозить” тарифи на комунальні послуги – для споживачів вони залишатимуться незмінними впродовж 18 місяців, а компанії, щоб покрити різницю із ринковими цінами, можуть брати урядові кредити.

https://www.bbc.com/ukrainian/news-62781006?xtor=AL-73-%5Bpartner%5D-%5Bmeta.ua%5D-%5Bheadline%5D-%5Bukrainian%5D-%5Bbizdev%5D-%5Bisapi%5D&at_custom4=6B3A7C28-2DDA-11ED-AB7C-9B904744363C&at_medium=custom7&at_custom1=%5Bpost+type%5D&at_campaign=64&at_custom3=BBC+UA&at_custom2=twitter&fbclid=IwAR1r1cTLU6qBdKJTYXs6UwbYFSxKnRwzYeD2E3InOz4tlQhzKXZxZBr6zKM

peredplata