Зниклого безвісти професора ЧНУ Івана Руснака знайшли мертвим у лісосмузі біля села Чаго

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.

Правоохоронці знайшли зниклого професора Івана Руснака біля лісосмуги неподалік села Чагор Чернівецького району без ознак життя.

“Під час огляду тіла чоловіка ознак насильницької смерті не виявлено. Попередньо, смерть буковинця настала внаслідок переохолодження”, – йдеться у повідомленні.

Тіло померлого чоловіка поліцейські направили на експертизу для встановлення остаточних причин смерті.


Нагадаємо, житель Коровії, професор ЧНУ Іван Степанович Руснак зник ще 15 грудня. Він відомий український педагог, доктор педагогічних наук, професор.

Іван Степанович Руснак народився 20 квітня 1949 року в с. Шишківці Кіцманського району Чернівецької області. У 1971 році закінчив філологічний факультет Чернівецького державного університету: за фахом філолог, викладач української мови і літератури.

З 1979 р. — викладач, з 1986 р. — доцент кафедри української літератури Чернівецького держуніверситету.

У 1988—1990 рр. — організатор і перший декан факультету підвищення кваліфікації вчителів, у 1991—1998 рр. — організатор і перший декан педагогічного факультету.

У 1985 р. здобув учений ступінь кандидата філологічних наук, у 2001 р. — доктора педагогічних наук. У 1986 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри української літератури, у 2002 р. — професора кафедри педагогіки.

Під його керівництвом захищено 17 кандидатських дисертацій. Досліджував розвиток освіти, педагогічної думки і національного виховання в українській західній діаспорі; діяльність початкової і вищої школи та підготовку педагогічних кадрів для системи освіти України і зарубіжних країн.

“Відмінник освіти України” (1998), лауреат літературної премії імені Івана Бажанського (2010).

Автор більше 200 наукових та науково-методичних праць.

peredplata