Уродженець села Борбин на Рівненщині, 62-річний Павло, від народження Петро Лебідь, кажучи світською мовою, піднявся високо. Він здолав шлях від технікуму радянської торгівлі до депутата “Партії регіонів” у міськраді столиці та митрополита Вишгородського і Чорнобильського, намісника Києво-Печерської Лаври.
На прикладі Павла Лебедя майбутнім психологам можна пояснювати термін “когнітивний дисонанс”. Як від ієрарха від нього чекали смиренності. Але він конфліктував із журналістами й погрожував президенту та його родині.
Шукали у його житті приклади аскетизму, але знаходили нерухомість і дорогі авто. Чули від нього про любов до України, але так і не побачили засудження російської агресії.
У Борбині заарештованого митрополита, відомого як “Паша Мерседес”, називають по-різному: “Владика”, “Павло”, “Петро”, “Лебідь”. Ставлення односельців до всього, що відбувається з ним останнім часом, можна описати фразою, яку почули журналісти УП: “Про земляка або добре, або ніяк”.
Попри певні очікування Борбин здивував репортерів УП. Замість оплоту “московського православ’я” ми побачили село, більшість мешканців якого – протестанти-п’ятидесятники з багатодітними сім’ями
. Замість колиски одного із захисників “русского міра”, ми потрапили до дому Героя України, 22-річного Петра Полицяка, який загинув у аеропорту Донецька.
0:00 Репортаж з рідного села Митрополита Павла
2:11 Чи є міжрелігійна ворожнеча у Борбині
3:33 Однокласник Павла
4:26 Як земляки Павла відреагували на його арешт
6:42 Хто врятував Павлу життя
8:26 “Кіборг” Петро Полицяк з Борбина
9:34 Могила Героя України
10:26 Декількатисячний натовп на прощанні з Героєм
12:46 Фотографії Героя
Журналіст: Євген Анатолійович Руденко Зйомка та монтаж: Євген Олександрович Руденко
https://www.youtube.com/watch?v=yOaY55Ct_oc&t=5s