КМІС про опитування щодо Зеленського та корупції: “Відповідальність” не означає “причетність”

 

Українці переважно погано розбираються в держуправлінні та бачать у президенті того, хто, на їхню думку, має боротися з корупцією.

Як передає Цензор.НЕТ, про це заявили у Київському міжнародному інституті соціології, коментуючи результати опитування щодо відповідальності президента Зеленського за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях.

Там назвали однією з найбільш популярних проблем для соціологів трактування результатів опитувань.

“По-перше, щодо формулювання самого запитання. Респонденти мали відповісти на запитання “Ви згодні чи не згодні з наступними твердженнями?”, де одним з тверджень було “Президент несе пряму відповідальність за корупцію в уряді, воєнних адміністраціях” (варіанти відповідей – згоден, скоріше згоден, скоріше не згоден, не згоден + була можливість відмовитися відповідати або сказати “важко сказати”)”, – йдеться в повідомленні.

За словами соціологів, багато інтерпретаторів ототожнили “відповідальність” із “причетністю”, хоча це не так.

“Серед українців досі зберігається бажання мати сильного лідера, від якого очікують рішучих дій. У той же час, серед громадськості є відчутний запит на боротьбу з корупцією. Крім цього, українці переважно погано розбираються в державному управлінні та хто і за що саме несе відповідальність та де може здійснити вплив. Тому, як зазвичай, українці персоналізують в особі Президента (тим більше того, хто користується високою підтримкою) саме того, хто, на їх думку, здатен і має привнести необхідні зміни. Тобто зараз це запитання відображає запит і заклик громадськості до Президента вчинити рішучі дії, спрямовані на боротьбу з корупцією”,- пояснили у КМІС.

Також соціологи зазначили, що треба “розуміти загальний політичний контекст і політичні наслідки”.

“Наразі В. Зеленський зберігає рекордно високу підтримку (80-85% довіри чи схвалення діяльності залежно від формулювання запитання). При запиті населення на оновлення центральної влади лише чверть хотіли б зміни Президента після Перемоги. Тобто зараз заклик до Президента до боротьби з корупцією не означає зниження і кризу підтримки (проте, звісно, у довготривалій перспективі і особливо після Перемоги та після зміни порядку денного можуть бути істотні зміни)”, – пише КМІС.

Нагадаємо, раніше було оприлюднено дані опитування, згідно з якими 78% українців вважають, що Зеленський несе пряму відповідальність за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях.

Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія вважає опитування маніпулятивним. Джерело: https://censor.net/ua/n3442975

peredplata