Перші зізнання словацького письменника Юрая Цинтули

Терміново!
Перші зізнання словацького письменника Юрая Цинтули, котрий  здійснив збройний напад на прем`єра Словаччини Роберта Фіцо:
“Не погоджуюсь з політикою влади”…
Більше подробиць про замах на Роберта Фіцо у попередньому дописі:
Як Відомо, Роберт Фіцо після приходу до влади зупинив військову допомогу Словаччини Україні. Він також обіцяв, що Словаччина не підтримає заявку України на членство в НАТО, оскільки це, на його думку, спричинить третю світову війну.

Хто і за що стріляв у Фіцо?

Підозрюваний у замаху – 71-річний Юрай Цинтула, якого ЗМІ назвали “ліберальним письменником та активістом”. Вважається, що чоловік є одним із засновників провінційного літературного клубу. Видав три поетичні збірки та ще декілька книжок. У МВС країни стверджують, що Цинтула планував замах із моменту оголошення підсумків виборів у Словаччині у жовтні 2023 року.

Перед допитом Цинтула на камеру розповів, що він скоїв замах, оскільки йому не подобається курс, який обрала чинна влада Словаччини. Також з розмови випливає, що письменник хотів вбити Фіцо ще місяць тому, пише канал ТaЗ. Правоохоронці встановили, що чоловік стріляв з короткоствольної кульової рушниці, якою володів на законних підставах.

“Я не згоден з політикою уряду. ЗМІ ліквідовано. Чому атакують RTVS (місцевий суспільний мовник)? Чому Мазака (колишній голова Ради суддів Словаччини – ред.) звільняють з посади?” – запитав він, сидячи в коридорі зі звʼязаними за спиною руками.

Цинтулі офіційно пред’явлені обвинувачення у спробі навмисного вбивства з помсти. Йому загрожує від 25 років вʼязниці до довічного увʼязнення.

Своєю чергою журналісти виявили зв’язки Цинтули з воєнізованим угрупуванням “Словацькі новобранці” (Slovenskí Branci), що діяло з 2012 по 2022 рік. Розслідувачі з видання VSquare у 2019 році писали, що Slovenskí Branci співпрацювали зі словацьким відділенням прокремлівського руху байкерів “Нічні вовки”, а лідера угруповання тренували колишні російські спецназівці. У жовтні 2022 року організація оголосила, що припиняє свою діяльність.

На Facebook-сторінці угруповання у січні 2016 року з’явився запис Цинтули. В ньому він висловив свою публічну підтримку організації. Пост супроводжувала фотографія письменника.

 
https://www.youtube.com/watch?v=SKyMwbpUvsM

peredplata

Залишити відповідь