96-річна польсько-британська акторка та танцівниця Рут Познер, яка пережила Голокост, померла у Швейцарії в клініці асистованого самогубства разом зі своїм 97-річним чоловіком Майклом.
Подружжя, яке прожило разом майже 75 років, повідомило друзям і рідним про своє рішення в електронному листі, надісланому напередодні смерті.
Про це пишутьBBC та The Times.
У зверненні вони написали, що це був “спільний вибір без жодного зовнішнього тиску”. Подружжя зазначало, що втрата сил, погіршення зору та слуху перетворили життя на існування, яке не могла б поліпшити жодна опіка.
“Ми прожили довге і цікаве життя, і крім болю від смерті нашого сина Джеремі, ми
Рут Познер народилася у Польщі. Майже вся її родина загинула під час Голокосту, врятувалася лише вона та тітка.
Після втечі з радомського гетто дівчинка жила під вигаданим іменем у католицькій сім’ї, потім потрапила до в’язниці як полька після Варшавського повстання 1944 року.
Наприкінці війни переховувалася на фермі в Німеччині, а згодом у 16 років переїхала до Великої Британії.
У Лондоні вона зробила успішну кар’єру, виступала у Лондонському театрі сучасного танцю та Королівській шекспірівській трупі.
Її чоловік Майкл працював хіміком і співпрацював з ЮНІСЕФ, подружжя багато подорожувало, а останні роки жило у лондонському Белсайз-Парку.
Друзі описують Рут як “яскраву, життєлюбну й неймовірну жінку”, а її чоловіка – як “інтелектуального та блискучого чоловіка”.
У Фонді пам’яті Голокосту назвали Познер “надзвичайною жінкою”, яка навіть у похилому віці робила все, щоб передати молодому поколінню уроки історії. Кампанія проти антисемітизму також наголосила на її важливій ролі в освіті та боротьбі з упередженнями.
Хоча близькі підтримали рішення подружжя, у Великій Британії тривають дискусії щодо легалізації асистованої евтаназії. За нинішнім законом вона дозволена лише у Швейцарії, куди щороку змушені виїжджати люди, що обирають цей шлях.