Ректор ЧНУ звільнить бухгалтера Марут Сільвію

У Чернівецькому національному університеті будуть нові проректори. Саме такими будуть перші зміни нового ректора ЧНУ Романа Петришина.

Про це він сам  розповів.

“Я зараз перебуваю у Києві, потрібно було забрати наказ-оригінал про призначення на посаду ректора. Щойно вийшов з міністерства”, – сказав Роман Петришин.

Щодо своїх перших кроків, то ректор зазначив, що всі зусилля будуть зосереджені на вступній кампанії. Але все ж оберуть нових проректорів ЧНУ.

“Ламати нічого не буду, бо університет розвивався. Все буде відкладено і зараз працюватимемо над вступною кампанією. Правила прийому у нас затвердили ще у грудні”, – сказав Роман Петришин.

Нових проректорів обиратимуть декани.

“Я маю право сам призначати проректорів, але з погодженням зі студентським самоврядуванням. Під час виборчої кампанії, я сказав, що проректорів будуть обирати декани. Я подам пропозиції щодо кандидатур проректорів. Якщо за них проголосують — добре, ні — буду пропонувати інші кандидатури”, – пояснив Роман Петришин.

Роман Петришин пояснив, що призначить трьох нових проректорів, а ось один ще точно залишиться на своїй посаді.

“Є вакансія першого проректора, яку я обіймав. Незаповнена у нас посада проректора з адміністративно-господарської роботи. У проректора з виховної роботи Тамари Марусик у липні закінчується контракт. З нею також потрібно буде продовжувати чи не продовжувати контракт. А ось у проректора з наукової роботи Петра Михайловича Фочука контакт до вересня 2020 року. Його звільняти не буду” – пояснив ректор.

За словами Романа Петришина, позбудеться посади проректор з економічних питань, головний бухгалтер ЧНУ Сільвія Марут.

“Я планую на посаді змінити проректора з економічних питань, головного бухгалтера Сільвію Марут і призначити на посаду іншу людину”, – заявив Роман Петришин.

Щодо свого призначення на посаду ректора, яке тривало майже півтори місяця, то Роман Петришин пояснив, що відбувалися перевірки.

“Документи у міністерство освіти подав 6 травня. А далі відбувалася перевірка, яку проводять багато інстанцій. Я думав, що мене спеціально так довго не призначали, а потім зрозумів, що ні. Так довго відбувалося не лише моє призначення, очікували ще двоє ректорів українських вузів”, – сказав Петришин.

Нагадаємо, що 25 квітня відбулися вибори ректора ЧНУ.

Наказ про призначення нового ректора Романа Петришина з’явився 13 червня.