Розгорнулася неймовірна боротьба за посаду голови Чернівецької ОДА. Мажоритарники від «Слуги народу» збунтувалися проти призначення Сергія Осачука.

Сьогодні минає рівно тиждень, як 28 жовтня Кабінет міністрів України під час свого виїзного засідання в Маріуполі схвалив призначення на посаду голови Чернівецької обласної державної адміністрації кандидатуру науковця Сергія Осачука. Це означає, що тепер його мають призначити на цю посаду після відповідного розпорядження президента України Володимира Зеленського. Але… пауза явно затягнулася. Портал БукІнфо спробував розібратися у чому причина.

Отже, як стало нам відомо, інформація про ймовірне призначення на посаду губернатора Буковини науковця-історика, Почесного консула Австрійської республіки в Чернівцях, голови громадської організації “Буковинський медіа-центр”, екс-радника секретаря міської ради Віталія Михайлішина Сергія Осачука стало для місцевих «слуг народу», а особливо для Віталія Другановського ніби «громом серед ясного неба». Бо саме пана Другановського, який очолював дві виборчі кампанії команди ЗЕ, одразу і безальтернативно сватали на це місце.

До останнього часу сам Віталій Валерійович пояснював затягування призначення тим, що просто у президента не доходять руки до формального підпису на указі через неймовірну зайнятість. Так, на запитання журналіста МБ, чи готується пан Другановський до призначення на посаду голови ОДА, він відповів:”Щонайменше на наступні п’ять років я увійшов у політичне життя – у якості голови обласного осередку політичної партії “Слуга народу”.

А на запитання “Якою зараз є ймовірність призначення Другановського головою Чернівецької ОДА?”, він дав відповідь: “Я думаю, що вона (ймовірність, – авт.) розглядається десь вищим керівництвом. Ми йдемо за принципом: як партія скаже – так і зробимо. Але в процеси, що відбуваються в області та в місті треба вникати уже. Тож, маючи присутніх народних депутатів спільно з ними можна буде потім контактувати і вирішувати проблеми”.

Саме тому останніх кілька місяців Другановський хвацько, без лишньої скромності, приміряв лати голови ОДА на багатьох нарадах в облдержадміністрації та навіть кусав хліб, як почесний гість на обласному сільськогосподарському ярмарку в Реваківцях в компанії голови облради Івана Мунтяна. Словом, все йшло своїм логічним ходом. І ось тобі – Сергій Осачук!

Сказати, що це було сприйнято Віталієм Другановським та «слугами», як міцний ляпас від Кабміну Гончарука команді президента на Буковині – нічого не сказати. За нашою інформацією, це було сприйнято, як фактичне висловлення недовіри не лише до керівника виборчого штабу, але і його команди. Тому, поки не відбулось фактичного призначення Осачука, Другановський задіяв всі можливі впливові партійні ресурси, щоб не допустити цього.

Як повідомляють БукІнфо достовірні джерела, всі четверо депутатів-мажоритарників, обраних від партії «Слуга народу» на Буковині (Олена Лис, Максим Заремський, Георгій Мазурашу та Валерій Божик) звернулися з гнівним листом до керівництва партії та країни з категоричною вимогою не призначати, на їхню думку, чужу їм людину зі сумнівним минулим. На жаль, самого листа (чи пак звернення) редакція БукІнфо не отримала, однак достовірність його існування нам таки підтвердили кілька незалежних однин від одного джерел.

Опосередкованим підтвердженням того, що ймовірне призначення Сергія Осачука губернатором краю буковинські слуги-мажоритарники сприйняли, як мінімум, прохолодно, свідчить той факт, що жоден з них взагалі не висловився про це у соціальних мережах. Повний ігнор – ні за, ні проти. Навіть у зазвичай непомірно балакучого Мазурашу. Хоча не публічно закипіла робота, про яку ми написали вище.

Кореспондент БукІнфо зателефонував до Сергія Осачука.

– Чому так довго вас не призначають?

– Ймовірно, необхідна така процедура. Я не був державним службовцем, тому так ретельно щось шукають, перевіряють. Все нормально…
– Ви в курсі, що всі обласні мажоритарники від «Слуги народу» просять партійне керівництво вплинути на президента, щоб вас не призначали, бо ви для них «чужак»?
– Я би не хотів до свого офіційного призначення коментувати будь-які речі. Але ніхто мені особисто не висловлював жодних претензій. Скажу лише, що я погодився і готовий очолити Чернівецьку обласну державну адміністрацію.

Дипломатична відповідь Сергія Осачука зовсім не говорить, що він не в курсі цих подій. Швидше за все дуже добре «в курсі», тому й не хоче коментувати, щоб не сказати чогось такого, що потім можна буде використати «любими друзями» проти нього самого.

А тим часом, хтось наполегливо намагається донести до вух свого столичного керівництва інформацію про “недостойного” Осачука. Наприклад, вчора на просторах українського сегменту Інтернету почала гуляти якась «анонімна біографічно-аналітична довідка» на ймовірного нового голову Чернівецької ОДА, де Осачука називають «контрабандистом і другом Салагора». Пишуть, що проти нього порушено купу кримінальних проваджень за контрабанду, яку кришують майже всі – від людей Фірташа до екс-нардепа Бурбака та «Слона». А «благословення» на нову посаду ніби-то дала сама Оксана Продан. Чим більше кришувальників тим, напевно за задумом авторів, має бути страшніше або переконливіше для Києва.

Втім, про шкандаль у «черновєцкой пустоші» ймовірно вже почув прем’єр Гончарук. Є перевірена інформація, що він активно почав цікавитися у киян з буковинським корінням що вони думають про Осачука і Салагора. І чи справді екс-керівник митниці такий страшний, як його «малюють»…

До речі, щодо нещодавньої ініціативи Олексія Гончарука звільнити прокурора Чернівецької області Олега Соболя за недостатню боротьбу з контрабандою на Буковині. Кажуть, у минулий четвер він вже відкланявся колективу на вулиці Кордуби…

Далі буде цікавіше…


Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с) 

 

P.S. У мережі Фейсбук з”явилася перша реакцію на нашу публікацію, яка видалася нам досить цікавою. 

 

http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=116992