Губернатор Буковини Осачук на 3 місці… ззаду

Зеленський завжди каже, що голова Чернівецької ОДА добре працює. Але чомусь пасе задніх серед колег України. Про це пише  “Деловая столица

 

21 В Осачука загнулася промисловість

Третій рядок знизу в рейтингу зайняв голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук (-67 балів). За підсумками першого кварталу Буковина на останньому місці за п’ятьма критеріями.

По-перше, по динаміці експорту товарів і послуг – падіння на 22,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року; зокрема, експорт товарів впав на 28,1% (тоді як в середньому по Україні падіння було невеликим – на 0,5% і 0,2% відповідно).

По-друге, за обсягом експорту товарів і послуг – як в абсолютних цифрах ($ 54 млн), так і на душу населення (60 $ / чол., Що в 6 разів нижче середньоукраїнського рівня).

По-третє, за капітальними інвестиціями – знову ж таки, як в абсолютних цифрах (356 млн грн), так і на душу населення (395 грн / чол., Що в 4,65 рази нижче середньоукраїнського показника).

По-четверте, по середньомісячній зарплаті – 8284 грн, що в 1,33 рази менше, ніж в середньому по Україні.

А по-п’яте, по динаміці штатних працівників – їх чисельність скоротилася на 6,2%, тоді як в середньому по Україні – на 1%. Додамо, що на Буковині також високий рівень вимушеної неповної зайнятості. Область в п’ятірці найгірших регіонів за часткою працівників, відправлених у відпустки за свій рахунок (2,3%), і в шістці гірших – за часткою працівників, переведених на неповний робочий тиждень (теж 2,3%).

До цього списку вже додалося ще одне останнє місце – по динаміці промисловості. У першому кварталі Буковина була за цим критерієм в шістці аутсайдерів, допустивши падіння на 7,8%, а за підсумками чотирьох місяців виявилася гірше всіх: падіння досягло 20,3% (тоді як в середньому по Україні промислова продукція скоротилася на 5,1% і 7,9% відповідно). Випуск продукції впав у всіх основних галузях промисловості Буковини: виробництво електроенергії скоротилося на 15%, продукції харчопрому – на 12,8%, пластмасових виробів – на 23%, продукції машинобудування – на 21,8%, виробів з дерева та паперу – на 21, 9%, текстилю та одягу – на 34,2%.

До того ж Буковина на передостанньому місці за динамікою роздрібної торгівлі: в першому кварталі оборот виріс тільки на 0,7%, а за підсумками чотирьох місяців – впав на 9,9% (тоді як в середньому по Україні спостерігалося зростання на 10,6% і 3 , 2% відповідно).

Серед досягнень Буковини відзначимо низький рівень заборгованості по заробітній платі на одного штатного працівника. Втім, тут ситуація погіршується: якщо на 1 січня і на 1 березня область була за цим критерієм найкращою серед усіх регіонів, то до 1 квітня опустилася на одне місце, а до 1 травня – ще на одне.

Як відомо, Буковина найбільшою мірою постраждала від пандемії коронавируса. Згідно з офіційною статистикою Міністерства охорони здоров’я, область лідирує і за кількістю інфікованих, і за кількістю смертей від Covid-19. Однак навряд чи це може розглядатися як виправдовує обставина, якщо оцінювати діяльність Чернівецької ОДА. Швидше за нездатність ОДА запобігти розгулу пандемії слід назвати ще одним провалом голови ОДА Сергія Осачук.