Хто в Україні отримує пенсію понад 50 тисяч грн: названо виплати “обраної” категорії.

В Україні судді отримують середню пенсію в розмірі 52 420 грн. Водночас усі інші українці не можуть розраховувати на виплату в розмірі понад 17 690 грн.

Про це йдеться в даних Пенсійного фонду України. Так, максимальний розмір виплати становить 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних. Зараз це 17 690 грн, проте судді змогли відвоювати своє право на більш високі пенсії. Гроші вони отримують за спеціальним законом і в середньому на кожного припадає по 52 420 грн в місяць.

 
Хто в Україні отримує пенсію понад 50 тисяч грн: названо виплати "обраної" категорії

Щоправда, варто відзначити, що всього в Україні є понад 11,2 млн пенсіонерів, з них всього лише 3487 суддів. Середня пенсія за віком (для простих українців) – 3430 грн. Також на виплату вище звичайної мають право військові (вони отримують в середньому 5,5 тис. грн).

Серед регіонів найвищі виплати отримують у Києві (4708 грн). На другому місці з пенсією в 4440 грн – Донецька область, а на третьому місці за рівнем виплат опинилась Луганська область (4109 грн). Головна причина: в Донецькій і Луганській області були традиційно високі зарплати на промислових підприємствах. Водночас сплачувалися вони легально, місцеві жителі також мають великий стаж. Це вплинуло і на рівень пенсій.

Хто в Україні отримує пенсію понад 50 тисяч грн: названо виплати "обраної" категорії

У Києві ж традиційно отримують найвищі зарплати. Найменше (2708 грн) платять пенсіонерам в Чернігівській області. А на Буковині пенсіонери отримують в середньому 3032 грн пенсії.