Віталій Портников: Небезпечно кричати “вовки” і відлітати до Катару.

 

Протягом всього минулого тижня українська влада привертала увагу своїх союзників до концентрації російських військ на українських кордонах, просила про підтримку і тиск на агресора

Ці заяви були зустрінуті з розумінням. Президент Сполучених Штатів телефонував президенту України після безпрецедентної серії розмов між високопоставленими українськими та американськими чиновниками. Вже сьогодні стало відомо про те, що міністр закордонних справ України запрошений до спілкування з міністрами закордонних справ країн Євросоюзу. З’явилася інформація про можливі тристоронні переговори лідерів Франції, Німеччини та України.

Все це свідчить про те, що нашу стурбованість сприйняли всерйоз. Про те, що і на Заході вважають, що нове військове вторгнення Росії в Україну – а значить, нова втрата територій, нові людські жертви, нові тисячі біженців – аж ніяк не є виключеними.

І в цій ситуації український президент відправляється до Катару. Справа навіть не в тому, куди саме. Справа в тому, що залишає країну.

Зазвичай в ситуації небезпеки, яка загрожує їх державам і може призвести до війни і жертв, глави держав переривають офіційні візити або відпустки і повертаються додому. Переривають, а не починають!

Про що свідчить така поведінка Зеленського з точки зору західної дипломатії і громадської думки? Про те, що ніякої реальної небезпеки немає. Що все це була українська вигадка, а російські чиновники, які стверджували, що маневри їхніх збройних сил нікому не загрожують, говорили правду. І це те, що вже сьогодні будуть говорити російські дипломати своїм співрозмовникам у всіх країнах світу: якщо українці дійсно вважали б, що на них нападуть, хіба президент України, як ні в чому не бувало, відправився б з візитом? Звичайно, ні! Київ вас обманює, тому що не хоче виконувати Мінські угоди. Тому що у Зеленського та його покровителів-олігархів свої особисті рахунки з Медведчуком. Тому що Зеленському дуже потрібно було, щоб йому подзвонив Байден – ось вони і використовували цю уявну загрозу і домоглися свого. Вони просто вас, американців, розвели як лохів заради самозамилування свого президента. Отакої!

І що на це скажуть західні співрозмовники російських дипломатів? Російські війська біля кордонів України? У кордонів. Президент України в Катарі? У Катарі. Загроза є? Є сумніви.

Це і є приголомшливий і непоправний провал української політики і дипломатії після очевидних успіхів останніх тижнів. Обиватель, прихильник Зеленського – як і сам Зеленський – навіть не зрозуміє, який це провал. Тому що ані сам Зеленський, ані його помічники, ані його прихильники взагалі нічого не розуміють у реальному житті. Опонент Зеленського вирішить, що президент відправився до Катару не дарма – а на таємні переговори із  російськими можновладцями.

А насправді все просто. Зеленський відправився до Катару просто тому, що відправився до Катару. Просто тому, що йому так захотілося. Просто тому, що ані сам Зеленський, ані його помічники, ані його прихильники не відчувають ніякої відповідальності за нашу країну. Катар – так Катар, чому б і ні?

І це зовсім не означає, що російська загроза зникла. Це означає, що тепер нам просто не будуть особливо довіряти, коли ми будемо про неї говорити. І росіяни можуть відчувати себе набагато  більш впевнено – і біля наших кордонів, і на нашій землі.

Не можна голосно кричати “вовки” і демонструвати, що сам ти цих вовків не помічаєш.

https://espreso.tv/vitaliy-portnikov-nebezpechno-krichati-vovki-i-vidlitati-do-kataru