Парад заяв щодо “Північного потоку – 2” продовжується

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Після після офіційної негативної реакції міністрів закордонних справ України і Польщі стосовно “Спільної заяви США та Німеччини про підтримку України, європейської енергетичної безпеки…” своє обурення від позиції США щодо “Північного потоку – 2” висловив глава уряду Польщі Матеуш Моравецький.
Президент США Джо Байден тішиться, що ціною порятунку “Північного потоку – 2” він відновив добрі стосунки з Німеччиною. А відтак ще міцнішим став енергетично-економічний союз між Німеччиною і Росією. На перший погляд – ідеально. І вівці цілі і вовки ситі. Але це так лише на перший погляд…
В дитинтстві, пригадую, чув таке прислівя: “Якщо в одній криниці прибуває, то десь у іншій всихає”. До приходу Джо Байдена на пост президена США між Польщею і Сполученими Штатами Америки відносини складались найкращим чином i за останні роки вони дуже зміцніли. Але коли Байден залатав “Північним потоком” відносини з Німеччиною – по шву пішли відносини між Вашингтоном і Варшавою. Ще гіршими стають відносини між Польщею та Німеччиною. І це відбуваєтьстя у нас на очах. Чи розуміє пан Байден, що руками Ангели Меркель він рве на клапті Європейський Союз і створює напругу всередині НАТО? Кажуть, що Джо Байден є дуже досвідченим і хитрим політиком, проте історія вчить аби дуже хитрі не перехитрили самих себе.
“Зміна на 180 градусів позиції США щодо газогону “Північний потік-2″ здивувала багато країн; я висловлюю обурення і незгоду з тим, що наші союзники підійшли егоїстично до побудови цього газопроводу”, – наголосив польський прем’єр сьогодні під час пресконференції, яка відбулася в четвер y місті Бялисток.
За словами Моравецького, Польща наполягала і наполягає на тому, що цей проект “допомагає озброювати Росію” і послаблює позиції НАТО”.
“Від самого початку, коли зродилася думка про цей договір, ми намагалися переконати наших американських і європейських cоюзників, що це проeкт, який допомагає Росії озброюватись. Росія є державою, яка дуже потужно озброюється, має багато можливостей в цій ділянці, тому ми від початку вважали, що це є проeкт неправильний”, – заявив голова уряду Польщі Матеуш Моравецький.
У соцмережах пишуть, що міністр оборони Польщі Маріуш Блащак прирівняв “Спільну заяву США та Німеччини про підтримку України, європейської енергетичної безпеки…” до сумнозвісного “Пакту Рибінтропа і Молотова”.
***
Тепер кілька цікавих фактів про які, можливо ви не знали:
Через часті чвари між Ангелою Меркель і президентом Туреччини Реджепом Ердоганом Анкара згорнула усі євроінтеграційні проекти і відмовилась наразі від перспектив вступу в ЄС. Не слід забувати, що Туреччина є найпотужнішою державою НАТО на Європейському континенті.
31 січня 2020 року о 23:00 за місцевим часом (GMT) Велика Британія покинула Європейський Союз. Прискорювачем цього процесу були постійні розбіжності між Великобританією з одного боку і Німеччиною та Францією – з іншого. Автор цих рядків був персональним свідком дуже емоційних дебатів між колишнім прем’єром Великобританії Девідом Камероном і все ще діючою канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.
На цьому винесення сміття із спільного “європейського дому” припиняю. Хоча продовження неодмінно буде… – Угорщина також думає про вихід з ЄС. Але, то вже інша історія.
Premier: Nord Stream 2 to projekt, który pomaga zbroić się Rosji