Україна здобуває перше срібло. Емоції “срібла” Романчука, його перші слова та підтримка Світоліно

Михайло Романчук – срібний призер Олімпіади-2020 з плавання!

Це перше “срібло” України в Токіо-2020.

Україна здобула перше “срібло” на Олімпійських іграх-2020! Срібним призером турніру в Токіо став 24-річний плавець Михайло Романчук, який став другим на дистанції 1500 метрів вільним стилем.

Заплив на 1500 метрів (найдовша дистанція в басейні на Олімпіаді) був для Романчука другим у Токіо. Він також здобув “бронзу” на дистанції 800 метрів вільним стилем, програвши американцю Роберту Фінке та італійцю Грегоріо Палтріньєрі.

Ці ж двоє опонентів змагалися з Романчуком і на дистанції 1500 метрів, а крім них німець Флоріан Веллбрук. Також у фіналі плив ще один українець – Сергій Фролов.

У кваліфікаційних запливах найкращий час показав саме Романчук, що дозволило йому стартувати по четвертій доріжці.

Як виступили Романчук та Фролов у фіналі?

Як і у попередніх запливах, Романчук поступово почав свій заплив у фінал. Перші 200 метрів українець йшов на сьомому місці, Сергій Фролов був восьмим.

Поступово Романчук знову повертатися уперед. Першу половину дистанції українець подолав другим, попереду Михайла був лише німець Веллбрук.

За 300 метрів від фінішу відстань Романчука від Веллбрука складала менш, ніж півсекунди! Але Веллбрук продовжував втримувати перевагу, а позаду – золотий та срібий призери дистанції 800 метрів Фінке та Палтріньєрі.

На фініші Романчук випередив Веллбрука. Але не Фінке – срібну нагороду здобуває українець.

• Плавання. 1500 метрів вільним стилем (чоловіки). Фінал
  1. Роберт Фінке (США) – 14:39.65
  2. Михайло Романчук (Україна) – 14:40.66
  3. Флоріан Веллбрук (Німеччина) – 14:40.91

• 8. Сергій Фролов – 15:04.26

Що означає ця медаль Романчука

• Це перше “срібло” України на Олімпіаді-2020 – до того в активі українських спортсменів було п’ять бронзових нагород.
  • Михайло Романчук уперше виграв дві медалі України в плаванні за останні 17 років. До того це вдавалося лише Яні Клочковій (5-разова призерка Ігор). Востаннє – у 2004 році.

Хто такий Михайло Романчук

• 24-річний плавець із Рівненської області, 2-разовий олімпійський призер з плавання.
  • 7-разовий призер чемпіонатів Європи (4 – “золота”) та 2-разовий срібний призер чемпіонатів світу.
  • У 2021 році Романчук виграв два золота на Євро з водних видів спорту – на дистанціях 800 та 1500 метрів вільним стилем.