Українська стрибунка на емоціях розповіла Суспільне Спорт про те, чому показала такий результат.
Марина Килипко виступила на других для себе Олімпійських Іграх. Стрибунка подолала кваліфікацію та показала п’ятий результат у фіналі.
Результат Килипко є найкращим в історії України на Олімпіадах. У 2004 році в Афінах Анжеліка Балаханова розділила шосте місце із результатом 4.40 метри – результат Килипко у Токіо став кращим і за підсумковим місцем, і за висотою, яку подолала стрибунка.
Після виступу у Токіо українська стрибунка дала емоційний коментар Суспільне Спорт, у якому наголосила: була готова виступити краще, але їй завадила відсутність тренера.
Що сказала Марина Килипко після фіналу Олімпіади-2020?
Підготовкою Марини Килипко з початку її кар’єри займався тренер Віктор Шевцов. Він готував її до Олімпіади-2016, а також і до Ігор у Токіо.
На Олімпіаду-2020 особистий тренер стрибунки не відправився. За словами Килипко, упродовж тривалого часу вона говорила з представниками федерації щодо присутності свого тренера на Олімпійських Іграх. Але у підсумку відправилася у Токіо без нього.
“Справа у тому, що підготовка пройшла добре. Гадаю, що усі бачили – я готова стрибати 4.70 метри тут. Зробила все, що від мене залежало. Єдине, що я вважаю – має бути тренер. Це стрибки із жердиною, у кожного індивідуально. І ніхто ніяк не зміг би мені допомогти. Чому тут не було тренера – досі я не почула відповіді ні від кого”.
Стрибунка наголосила: без особистого тренера залишилася не лише вона, але й інша представниця України у стрибках із жердиною Яна Гладійчук. На відміну від Килипко, вона у фінал не пройшла.
“Я просила, говорила – мені треба тренер, що я готова. Якщо брати до уваги чемпіонат України – було видно, що мене “годували сніданками” – потім, потім, усе буде потім. У підсумку я так і не почула, чому немає мого особистого тренера. Добре, не лише я – ще у нас є Яна, друга представниця у жердині на Олімпіаді від нашої команди – знову тренера не беруть. Виходить, що тренер не потрібен для жердини”.
“Чому так відбувається у нашій країні – не знаю. За якими критеріями це все робиться. Просила три рази у сльозах – мені потрібен тренер, візьміть. “Добре, добре, добре”, то той вирішує, то не той вирішує. Мені ніхто не відповів, просто виклали список. Сенсу битися головою об стінку у мене немає”.
Килипко зазначила: навіть без тренера змогла досягти високого результату. Але заасмучена тим, що мала можливість виступити краще, маючи його поруч.
“Добре, немає тренера – стала п’ятою. Але могла стрибнути набагато краще. Від себе, що залежало – зробила, далі уже це технічний, індивідуальний вид спорту. Не знаю, що сказати. Чому ти вбиваєш себе, тренуєшся стільки років, стільки вкладуєш у себе, а потім їдеш просто і залишаєшся у секторі одна”.
“Сьогодні вийшла на стрибки, дивлюся на трибуни – жодної души з України. Я сама, абсолютно сама. У всіх тренери сидять, підтримка хоч якась – я одна. Через 30-40 хвилин, нарешті, вирішили прийти. Але це мені вже нічого не дає. Ніхто не знає, як я стрибаю, що мені треба”.
Підводячи підсумки виступу у фіналі, Килипко звернула увагу на те, що їй передусім потрібен був поруч тренер.
“Підтримка дуже велика [від українських уболівальників]. Підтримка мого тренера мені потрібна. І все – більше нічого не треба. Дуже важко бути одною, дуже багато людей підтримують. І хотілося показати високий результат. І дуже задоволена тим, що я – п’ята. Рада, що п’ята, вважаю, що п’яте місце у фіналі Олімпійських Іграх – хороше, високе місце. Але було б усе інакше, тому що тренер знає мене від “А” до “Я”. Ми 15 років разом, і мені дуже сильно його не вистачало”.
Як відреагували у федерації легкої атлетики на заяву Килипко?
Очільник федерації легкої атлетики України Равіль Сафіуллін відповів на емоційне звернення Килипко. У коментарі Tribuna.com він зазначив, що не чув до цього про ці проблеми від неї.
“Не розумію, чому ось цю проблему чую від журналістів, а не від спортсменки, яка представляє федерацію, яку я очолює. До сьогоднішнього дня взагалі нічого не чув про це”, – зазначив Сафіуллін.
Водночас, результат спортсменки він вважає успіхом. Але наголосив: вона до нього не зверталася.
“Слухайте, якби вона до когось звернулася, то звернулася до мене. Це перше. По-друге, вона відібралася [на Олімпіаду] майже у останній момент. А сьогодні зайняла п’яте місце. Послухайте, це просто успіх. Чесно кажучи, не розумію”.
Хто така Марина Килипко?
- 25-річна українська стрибунка з жердиною, представниця Харківської області.
- Олімпіада-2020 – друга у кар’єрі Килипко. У Ріо вона показала 14-й результат і не пройшла у фінал.
- Найкращий результат Килипко на міжнародному рівні – “бронза” на Євро у 2018 році (у приміщенні).
- Особистий рекорд Килипко у стрибках із жердиною – 4.70 метри. Його вона встановила на чемпіонаті України у 2021 році.