“Сірий президент” України — служити від імені України проти України

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя: 
-Прихильники Володимира Зеленського можуть з полегшенням видихнути. У цьому дописі мова йтиме не про Зеленського, а про агентів Кремля в українській владі і, зокрема, про найбільшого “крота” в оточенні президента України — Андрія Борисовича Єрмака і його помічників та заступників.
Зазначимо, що агентурно-підривний потенціал Москви в Україні, має давнє історичне коріння і традиції. Особливо буйним і рясним цвітом цвіла російська агентурно-підривна мережа за часів президентства Віктора Януковича. Але і після повалення режиму Януковича ворожа агентура в Україні нарощує м’язи і проникає в самісінький мозок і серце українського державного керівництва. Якщо сьогодні у якійсь мірі вдалось нейтралізувати старожила російської агентури Віктора Медведчука, то це не розв’язало проблеми. До розвідувально-підривної діяльності в Україні повернулися поплічники Медведчука — Руслан Демченко і Олег Татаров, які нині є радниками і помічниками керівника Офісу президента України Андрія Єрмака. Для Кремля ці три агенти – просто знахідка, зокрема, Андрій Єрмак. Усі троє є співробітниками Офісу президента. І хоча вони не обіймають політичних посад і народ України їх не обирав, однак їх рішення з окремих питань у політичній сфері часто-густо мають для України вирішальне значення.
Андрій Єрмак, голова Офісу президента України – це суто адміністратор, який через надані йому посадові повноваження має виконувати внутрішні адміністративні завдання в Офісі глави держави. На цьому його формальні повноваження закінчуються. Проте за своїми фактичними повноваженнями Андрій Єрмак є віце-президентом України. Можна сказати й так, що фактично Андрій Єрмак є “сірим” президентом України, який вирішує офісну політику і доволі часто вирішує питання внутрішньої і зовнішньої політики України в інтересах Росії.
Чому є підстави вважати Андрія Єрмака “кротом” в оточенні президента України? Ну, як-то кажуть, “яблуко від яблуні…”.
Нагадаю! Батько Андрія Єрмака — Борис Єрмак в часи СРСР служив у ГРУ під дахом посольства в Афганістані, а згодом у торговому представництві СРСР в Афганістані. Це один із органів радянської зовнішньої розвідки – “легальний дах” для радянських розвідників.
По лінії батька, до речі, у Андрія Єрмака давно налагоджено російський бізнес.
У 1999 році батько Андрія – Борис Єрмак став директором компанії ТОВ “Інтерпромфінанс Україна” а його бізнес-партнером був громадянин РФ Рахамім Емануїлов.
До свого призначення на державну посаду Андрій Єрмак керував компанією ТОВ “Медійна група Європейського партнерства”, співвласником якої є громадянин РФ Рахамім Емануїлов. Крім того, Емануїлов – радник голови Ради Федерації – верхньої палати російського парламенту, половина членів якої фактично призначається адміністрацією Путіна.
Загалом сімейство Єрмаків має давні сімейні зв’язки з радянськими та російськими спецслужбами.
Крім того, Андрій Єрмак був помічником протягом трьох скликань Верховної Ради України народного депутата від прокремлівської партії регіонів Ельбруса Тадєєва, який займався лобіюванням економічних інтересів окремих бізнес-груп. Це колишня “п’ята колона”, по суті, колишня філія Єдиної Росії в Україні.
Мама Андрія Єрмака — Любов Єрмак родом із Ленінграда, закінчила Ленінградський хіміко-фармацевтичний інститут, навчання продовжила у Франції в Les Abeilles. Після цього працювала у Скандінавських авіалініях (SAS – Scandinavian Airlines), нині проживає у Бельгії, у містечку Брасcxат ( Brasschaat), неподалік Антверпена.
Навесні 2019 року Андрій Єрмак був завербований оперативниками Першої служби контррозвідки ФСБ під час відвідин у Бельгії своєї мами і сетри, йому був наданий оперативний псевдонім “Козир”. Першими результатами співпраці Андрія Єрмака з Кремлем можна назвати 12 липня 2019 року, коли в Парижі він зі своїм колишнім старшим куратором від Кремля – екс-помічником Путіна Владиславом Сурковим – підписав ганебний для України нормандський протокол, який політично направив Україну на шлях приєднання до ОРДЛО. У цьому документі Україна висловила ганебні, капітуляційні та односторонні зобов’язання щодо інкорпорування у законодавство України “формули Штайнмайєра” про визнання ДНР і ЛНР та надання тимчасово окупованим Росією ОРДЛО “особливого статусу” шляхом зміни Конституції.
Далі була дуже дивна поїздка Зеленського з Єрмаком в Оман, збиття у Ірані українського авіалайнера, вимушене повернення з Оману в Україну через Москву, зрив операції “Авеню” (Вагнергейт) та багато чого іншого.
Це, якщо коротко. Хоча цю розповідь я можу деталізувати по кожному описаному епізоду та додaти чимало інших деталей i фактів.