Помер відомий буковинський письменник Василь Фольварочний.

Пішов із життя відомий письменник, заслужений діяч мистецтв, член Національної спілки письменників України, а також колишній депутат Чернівецької обласної ради Василь Фольварочний.

Про це повідомляє прес-служба Чернівецької обласної ради.

“Чернівецька обласна рада висловлює співчуття рідним та близьким Василя Івановича. Його творчість – романи “Симон Петлюра”, “Хрещеники Сталіна”, “Сказ”, десятки збірок поезії, прози та п’єс – назавжди залишиться значним та важливим доробком для України загалом та Буковини зокрема”, – йдеться у повідомленні.

ФОЛЬВАРОЧНИЙ Василь Іванович – побачив Богом дарований світ 30 січня 1941 року в с. Нападівка Ланівецького району Тернопільської області. Навчався у Чернівецькому держуніверситеті, потім у Львівському. який закінчив у 1963 році. Працював у Чернівцях у редакції газети «Молодий буковинець», в обкомі комсомолу, з 1976 р. очолював Чернівецьку обласну організацію Спілки письменників України. Згодом був заступником представника Президента України в Чернівецькій області, заступником директора науково-дослідного Центру буковинознавства при Чернівецькому університеті, з 1996 р. працював заступником начальника обласного управління культури. Нині проживає у Києві. Автор збірок поезій: «Тривога», «Ростуть сини», «Досвіток», «Уроки вірності», «Течія», «Родовід», «Соняшник на балконі»; п’єс: «Жива вода», «Не проспати роси», «Вода з отчої криниці», «Весняна музика», «Світлиця для прийдешнього», «І прийде день», «Довір’я», «Вирок»…Драматург видав збірки п’єс «Пересолений мед» і «Спокуса». П’єса «Детские забавы» у 1991 р. видана у Москві російською мовою. Автор документальних повістей: «Сонце в зернині», «Під зорями братерства», «Цілюща вода», «Земля Жижиянових правнуків». Побачили світ його нові твори: «Хрещеники Сталіна», «Зорі отчого краю», «Богдан», «Петлюра», «Пастка» , «На висотах орлиного лету» – про народного артиста України Дмитра Гнатюка… Заслужений діяч мистецтв України, повний кавалер ордена «За заслуги», нагороджений орденом рівноапостольного Кирила і Мефодія, відзнаками «Знак Пошани», «Будівничий України», «Золоті письменники України», удостоєний премій імені Дмитра Загула, Сидора Воробкевич, імені Братів Богдана і Левка Лепких, фундації родини Воскобійників (США).

peredplata