Рада визнала УПА та УНР борцями за незалежність

Рада визнала УПА та УНР борцями за незалежністьВерховна Рада ухвалила закон про визнання організацій, які боролись за незалежність України у ХХ столітті.
За відповідний закон, авторства Юрія Шухевича, проголосував 271 народний депутат. Про це повідомляє Українська правда.

Усі люди, які боролись за незалежність у збройних, парамілітарних, підпільних, політичних організаціях чи вели цю боротьбу індивідуально, визнаються борцями за незалежність України.

Законом передбачається визнання таких організацій, як Союз визволення України, УСС, УНР, Гетьманат, ЗУНР, партизанські і повстанські загони Наддніпрянщини, Карпатську січ, УПА, ОУН, Сойм Карпатської України, Українська Гельсінська спілка тощо.

\”Держава визнає, що борці за незалежність України у ХХ столітті, які визначені у статті 1 даного закону, відіграли головну роль у відновленні української державності, яка проголошена Актом 24 серпня 1991 року, що є основною передумовою надання правового статусу та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті\”, – йдеться в законі.

Держава, згідно з законом, може визначити борцям за незалежність соцгарантії і пільги та держнагороди.

\”Публічне заперечення факту правомірності боротьби за незалежність України у ХХ столітті визнається наругою над пам\’яттю борців за незалежність України у XX столітті, приниженням гідності українського народу і є протиправним\”, – вказано в законі.