Дороги покращать до липня, обіцяють в Укравтодорі

Дороги покращать до липня, обіцяють в Укравтодорі\”Укравтодор\” планує завершити ямковий ремонт автодоріг до кінця червня. Про це на прес-конференції сказав голова \”Укравтодору\” Євген Прусенко, передають \”Українські новини.

\”Робиться все можливе, щоб завершити ці роботи до кінця червня\”, – сказав він.

За словами Прусенко, після зими постраждалими від ямковості були близько 5,2 мільйона кв. м доріг, з яких близько 4,2 кв. м відремонтовано.
\”Ще залишається близько одного мільйона кв. м, переважно на дорогах місцевого значення, але ще в деяких областях і на дорогах державного значення\”, – додав глава \”Укравтодору\”.

Він розповів, що однією з причин зайвої ямковості є перевищення допустимого вагового навантаження автомобілів.

Крім того, Прусенко розповів, що у зв\’язку з тим, що зараз відзначається підвищена температура, поступово збільшується навантаження на дороги.
При цьому він зазначив, що у разі якщо і надалі буде перевищуватися вагова норма автомобілів, то, за орієнтовними розрахунками, у зв\’язку з даною ситуацією необхідний буде обсяг коштів для ремонту доріг у розмірі близько 2 мільярдів гривень.

Як відомо, віце-прем\’єр-міністр Олександр Вілкул виступає за введення плати за користування дорогами для вантажного транспорту з навантаженням на вісь 11,5 тонн, а також посилення відповідальності та штрафів за перевищення вагових норм.

Кабінет Міністрів має намір виділити 7,2 мільярда гривень на будівництво і ремонт доріг.

Прем\’єр-міністр Микола Азаров доручив Міністерству інфраструктури та Міністерству фінансів разом з керівництвом регіональних держадміністрацій розробити програму на червень-вересень з мобілізації ресурсів на ремонт доріг.