До уваги буковинців: нові правила вступу до ВНЗ на 2014 рік

До уваги буковинців: нові правила вступу до ВНЗ на 2014 рікНещодавно Міністерство освіти й науки України (МОН) оголосило правила вступу до ВНЗ України в 2014 році. Одне із найпомітніших змін – з\’явиться нова категорія абітурієнтів, яким нарахують 70 додаткових балів. А деяким ВНЗ дозволять встановлювати свій перелік предметів для вступу.

Щоб абітурієнта допустили до конкурсу, як і в 2013 році, йому потрібно подати до ВНЗ сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з трьох предметів. Те, які предмети потрібно здавати для вступу на ту або іншу спеціальність, можна подивитися у відповідному доповненні до Умов прийому – у переліку конкурсних предметів ЗНО, єдиному для всіх ВНЗ. Незалежно від того, до яких ВНЗ буде вступати абітурієнт, набір предметів на ту або іншу спеціальність буде однаковим.

У 2014 році в тих університетів, у яких є статус дослідницьких, з\’явиться додаткова автономія в цьому питанні: при бажанні вони зможуть встановити свій перелік конкурсних предметів на ту або іншу спеціальність.

Що стосується прохідного мінімуму, який потрібно набрати на ЗНО, то він залишився колишнім: 124 бала – з непрофільних предметів і 140 балів – з профільних. Також у ВНЗ залишилося право підвищувати прохідний мінімум з профільних предметів (раніше деякі ВНЗ підвищували його до 150-170 балів), а також встановлювати не одну, а дві профільні дисципліни. Як і цього року, у 2014-му середній бал атестата, переведений за 200-бальною системою, теж буде враховуватися в загальній сумі балів абітурієнта.

У наступному році додаткові бали для призерів всеукраїнських етапів олімпіад і конкурсів-захистів робіт учнів – членів Малої академії наук (МАН) зберігаються. За диплом першого ступеня таким абітурієнтам, як і колись, належать 50 допбалів, другого – 40, а третього – 30. Олімпіадники одержать ці бали лише в тому випадку, якщо будуть вступати на ту спеціальність, для якої їхній переможний предмет – профільний. А переможці конкурсу МАН – якщо секція, у якій вони писали свою роботу, відповідає спеціальності, на якій вони планують навчатись. Щоб не виникло плутанини, якій секції яка спеціальність відповідає, у нових Умовах прийому є доповнення, де це чітко прописано.

У наступному році з\’явиться ще одна категорія абітурієнтів, кому нарахують додаткові бали, – ті, у кого є \”найкращі інтелектуальні досягнення\”: винахідники з патентом, переможці міжнародних, всеукраїнських олімпіад, турнірів і конкурсів, у тому числі конкурсу МАН (9-11 класи). Ці діти зможуть одержати до 70 додаткових балів, якщо ввійдуть до 100 найкращих в Україні.

за матеріалами: Вести.ua повідомляє Освітній портал