Юридична консультація. Як, де та коли отримати витяг із Державного земельного кадастру

Юридична консультація. Як, де та коли отримати витяг із Державного земельного кадаструЗ 1 січня 2012 року набуває чинності закон «Про Державний земельний кадастр». Досі, щоб отримати якусь довідку про свою земельну ділянку, людина мала пройти «дев’ять кіл пекла» бюрократичної системи. Закон прописує чітку та зрозумілу процедуру надання інформації, значно скорочує терміни її отримання та визначає їх.

Однією з основних форм надання інформації про земельну ділянку є витяг з Державного земельного кадастру. Як повідомили «Часу» в Держкомземі, витяг видаватимуть територіальні органи Держземагентства. Він може знадобитися, якщо вам потрібно, наприклад, довести потенційному покупцю ділянки своє право власності на неї. Витяг може затребувати, наприклад, нотаріус при оформленні купівлі-продажу ділянки.

Яку інформацію міститиме витяг
Законом «Про Державний земельний кадастр» визначено, що витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку містить усі відомості про неї, внесені до Поземельної книги – дані про земельну ділянку, обмеження на її використання, суб’єктів прав на земельну ділянку та правовстановлюючі документи, дані про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, її цільове призначення, склад земельних угідь.

Хто, де, коли зможе отримати витяг
Витяги з кадастру може отримати власник земельної ділянки. Або, якщо документ потрібен для вчинення правочину (купівлі-продажу, оформлення спадщини), його зможе отримати нотаріус.
Витяг можна отримати у будь-якому територіальному органі Держземагентства – незалежно від того, чи «прописана» ця ділянка в цьому районі або місті. Важливо: витяг видаватиметься заявнику в день надходження заяви.
Потрібну інформацію з Державного земельного кадастру можна отримати також у формі довідок, що містять узагальнену інформацію про землі, або викопіювань з кадастрової карти (плану). Такі документи повинні надаватися протягом 10 днів.
Окрім власника ділянки, інформацію з Державного земельного кадастру зможуть отримувати спадкоємці, а також особи, в інтересах яких встановлено обмеження, органи державної влади та органи місцевого самоврядування та особи, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою та оцінки земель.

Скільки коштуватиме витяг
За витяг з Поземельної книги треба буде заплатити 71 грн.; за відомості з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою, у паперовому вигляді – від 59 до 107 грн. (залежно від формату аркуша) та 20 грн. – за документ в електронному вигляді.
Видача відомостей про межі земельної ділянки (виписка даних на один межовий знак) коштуватиме 20 грн.; витяг з документації із землеустрою про вартість сільськогосподарських угідь – 288 грн. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки: для суб’єктів господарювання – 70 грн.; для громадян – 32 грн. Видача довідки про кількісні характеристики земельної ділянки, розподілення земель між власниками і користувачами – 21 грн. Видача довідки про 1 кв. метр земельної ділянки та 1 гектар сільськогосподарських угідь, на які не оформлене право власності або користування, – 30 грн.

Які документи потрібні для отримання інформації
Потрібно подати заяву, квитанцію про оплату послуг за надання витягу з ДЗК, при потребі – документ, який підтверджує повноваження діяти від імені заявника. Заяву з документами можна подавати особисто, або ж на-діслати поштою – цінним листом із описом вкладення та повідомленням про вручення.
Потрібний витяг з ДЗК або вмотивовану відмову у його наданні державний кадастровий реєстратор повинен видати не пізніше, ніж за 10 робочих днів. В іншому випадку він нестиме адміністративну відповідальність за порушення термінів – штраф у розмірі від 340 до 850 гривень.
Відмовити у наданні відомостей з Державного земельного кадастру зможуть, якщо: у кадастрі відсутні запитувані відомості; із заявою звернулася неналежна особа; документи подані не в повному обсязі та/або не відповідають вимогам, встановленим законом.
Отримувати витяги з Державного земельного кадастру за такою процедурою можна буде вже з січня 2012 року.
Вл. інф.