Цьогоріч в Чернівецькій області створено 12 нових парків

Цьогоріч в Чернівецькій області створено 12 нових парків Аби поліпшити стан довкілля, об’єднати зусилля державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств, установ, широких верств населення задля вирішення екологічних завдань, шанобливого ставлення до природи, щороку проводяться Всеукраїнські та загальнообласні операції та акції “День довкілля”, “День Землі”, “Зелений паросток майбутнього”, “Первоцвіт”. Про це сьогодні під час апаратної наради під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Георгія Галиця повідомив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області Борис Баглей.

За його словами, в основу їх проведення закладена ідея виконання практичних заходів з благоустрою населених пунктів, збереження, впорядкування природоохоронних територій та об’єктів з одночасним формуванням принципово нових партнерських стосунків між владою і громадянами. Борис Баглей відзначив, що цього року в області створено 12 нових парків, площа новостворених зелених насаджень становить 79 га, висаджено більше 200 тис. саджанців дерев та кущів, ліквідовано 1 тис. 88 сміттєзвалищ, очищено від сміття більше 400 кілометрів берегів водойм. В заходах взяли участь більше 60 тисяч чоловік, освоєно коштів на відповідних роботах 230 тис. гривень. Найкращих результатів досягнуто в Сторожинецькому, Кіцманському, Заставнівському, Хотинському районах області, а також підприємствами обласного управління лісового господарства з забезпечення учасників акцій, підприємств і організацій посадковим матеріалом та здійснення контролю спеціалістами за проведенням посадки дерев та кущів, ліквідації та впорядкування сміттєзвалищ, очищення від сміття берегів річок.

Спільно з державною екологічною інспекцією в Чернівецькій області здійснено низку заходів щодо посилення державного природоохоронного контролю в галузі збереження об’єктів рослинного світу. Так, з метою збереження рослинного світу, організовано проведення операції “Первоцвіт-2011”. Розроблено план-графік проведення спільних рейдових перевірок, до яких були залучені працівники УМВС в Чернівецькій області, лісової охорони, засобів масової інформації та громадськості. Організовано рейдові бригади для перевірки місць зростання та ймовірної торгівлі ранньоквітучими рослинами. Окрім того, повідомив Борис Баглей, в області триває розробка проекту програми щодо створення сміттєзвалищ в усіх населених пунктах області.
Прес-служба Чернівецької ОДА

peredplata