Завищені платіжки за тепло були помилкою, їх перерахують – уряд

Завищені платіжки за тепло були помилкою, їх перерахують – урядПлатіжки за тепло з надмірно високими сумами, які днями отримали деякі кияни, були результатом помилки і будуть перераховані.
Про це під час засідання уряду в середу заявив віце-прем\’єр Володимир Кістіон, який розбирався в ситуації за дорученням прем\’єра Володимира Гройсмана. Гройсман у свою чергу заявив, що доручив це, дізнавшись про \”баснословні\” суми в платіжках.
\”Це виникло у зв\’язку з помилкою і частина мешканців, які користуються послугами з центрального опалення і водопостачання отримали не досить адекватні нарахування\”, – сказав Кістіон.
За словами Кістіона, про це повідомили Київську міську державну адміністрацію і керівництво \”Київенерго\”.
\”Платіжки, які були направлені в адрес споживачів, будуть переглянуті. Платіжки для решти споживачів, які ще їх не отримали, будуть відкореговані\”, – запевнив він.
У свою чергу Гройсман заявив, що ця помилка є дивною.
\”Коли дехто намагається розхитати ситуацію і нагнати істерію, з\’являються платіжки з подвоєними, потроєними цифрами, нереальними абсолютно, завищеними … Я би просив, щоби таких помилок … відносно українських громадян не було\”, – сказав він.
Гройсман закликав причетних принести вибачення і попередив їх, про жорсткі штрафи та кримінальну відповідальність за повторення таких речей.
У свою чергу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков попросив направити ці матеріали в МВС, щоб там розібралися \”може це більше, ніж помилка\”. Гройсман і Кістіон підтримали таку перевірку.
Міністр інформаційної політики Юрій Стець тим часом заявив, що \”подібні помилки можуть призвести до втрати держави\”.
\”Згідно того сценарію, про який говорилося і в медіа теж проговорювалося, мала бути після отримання подібних платіжок роздратованість суспільства, люди мали вийти надвір і призвести до подій, які, слава Богу, не стались в державі. Тому це не помилки. Треба дійсно провести розслідування МВС\”, – сказав він.
У свою чергу Гройсман заявив, що може \”запропонувати кожному \”шатуну\” зробити щось корисне для країни\”.
Як відомо, раніше в \”Київенерго\” також припустили, що завищені платіжки були помилкою.
Олег Шанковський, УП