ПАТ «ЧЕРНІВЦІГАЗ» закликає чернівчан не протидіяти встановленню лічильників

Вже в цьому році завершити програму по безкоштовному встановленню газових лічильників та забезпечити облік у 100% споживачів, мало намір ПАТ «Чернівцігаз». Однак жителі міста, відмовляються від лічильників, хоча закон зобов’язує до цього як компанію, так і споживачів.

 

Від початку дії програми з безкоштовного встановлення лічильників газу побутовим споживачам ПАТ «Чернівцігаз» забезпечило 95,2% населення індивідуальними лічильниками. На початок 2018 року, не охопленими комерційним обліком енергоносія залишалося 4,8%. За 5 місяців поточного року компанія встановила 4 тисячі приладів.

 

Попри те, що перед початком проведення робіт, компанія неодноразово зверталася з офіційними листами до керівників балансоутримувачів будинків (ОСББ, КЖРЕП, ЖБК), департаменту ЖКГ та безпосередньо мешканців, фахівці компанії дедалі частіше зіштовхуються із відмовами та не допуском у помешкання з боку споживачів природного газу.

 

«Встановлення газових лічильників – це одна із передумов реформування газового сектору і це обов’язок, який на нас поклала держава. Однак через супротив споживачів, які не бажають показувати реальне споживання енергоресурсу, ми не можемо виконати покладених на нас завдань. Прикро, що заручниками цієї ситуації стають мешканці цілих будинків. Адже для того, щоб відновити газопостачання, наші фахівці мають потрапити в кожну квартиру аби перевірити чи немає витоків, але газовиків не допускають. А нехтувати правилами безпеки та ставити під загрозу сотні життів ми не маємо права» – зазначив Голова правління ПАТ «Чернівцігаз» Віктор Горда.

 

Згідно з Кодексом ГРМ, у випадку відмови від встановлення індивідуального лічильника, за такими особовими рахунками газорозподільна компанія повинна проводити нарахування за граничними нормами, тобто 18,3 куб. м на 1 особу або ж здійснити відключення від газопостачання таких споживачів.

 

ДОВІДКА

Публічне акціонерне товариство «Чернівцігаз» єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. ПАТ «Чернівцігаз» експлуатує 8 788 тис. км. газопроводів. У 2017 році підприємство протранспортувало близько 377,4 млн. м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та більше 3 тисяч підприємств, установ і організацій. ПАТ «Чернівцігаз» є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1100 осіб. Підприємство входить до трійки найбільших платників податків регіону.