Керівники останнього віддали минулої осені ресторану приміщення актової зали, розміщене впритул до ресторану гуртожитку, нібито за борги.
Окрилені «нічогонеробленням» освітян господарі «Дельти» вночі вдерлися до приміщення гуртожитку та без перешкод з боку його працівників-вахтерів замурували двері приміщення. Учням ліцею, що там мешкають, пояснили, що все «дуже» законно і вони тепер відпочиватимуть, займатимуться художньою самодіяльністю, проводитимуть збори та виховні заходи… у своїх кімнатах або в коридорах.
Обурені викладачі та батьки вихованців ліцею звернулися тоді до редакції…
Нагадаємо, що актову залу забрали згідно з рішенням суду – мовляв, ліцей не розплатився за виконані у гуртожитку «Дельтою» сантехнічні роботи, котрі коштували… 51 тисячу гривень. При цьому, як стало зрозуміло зі слів небайдужих до цього питання людей, адміністрація і гадки не мала звернутися до спонсорів чи деінде, аби такі «великі» кошти були винайдені, а актова зала і надалі служила не захмелілим відвідувачам «Дельти», а за прямою приналежністю – вихованцям закладу, мешканцям гуртожитку (газета «Час», ч.48 від 25 листопада 2010 р.). До речі, послугами відремонтованої каналізації гуртожиток, як стверджують учні навчального закладу, і досі не користується.
…Нині тут за замурованими дверима – стукіт та грюкіт: «Дельта» поспішно підганяє колишню актову залу під вимоги ресторанних стандартів, там ведуться ремонтні роботи. Працівникам нічого не відомо про бодай якісь зміни з цього надважливого питання чи щонайменші намагання будь-якої з причетних структур – аж до Міністрестрва освіти і науки – поставити все на свої місця та вигнати товстосумів з незаконно відібраного приміщення.
— Це, скоріш за все, ніби повернути назад повітря, — скрушно говорить працівниця ліцею.
А мені подумалося: невже доля гуртожитку настільки байдужа усім? Якщо нинішній директор закладу разом з управлінням освіти ОДА (начальник відділу фахової освіти Анатолій Швець), як стверджують небайдужі викладачі та батьки, нічого не роблять задля вирішення цієї проблеми, то, може, допоміг би міністр Дмитро Табачник? Адже оголосив він «хрестовий похід» за повернення нашим дітям розтриньканих свого часу дитячих садків. І, як відомо, результативно – починаючи з червня минулого року вдалося повернути державі 420 дошкільних навчальних закладів. То, пане міністре, чи не підштовхнете своїх підлеглих з профтехосвітянського міністерського середовища, та й чернівецьких керманичів від профтехосвіти, аби зуміли відстояти майно, що по праву належить юним автомобілістам не лише Чернівеччини?
Чи й надалі освітяни потуратимуть новітнім товстосумам?
Наталія БРЯНСЬКА