ДАІшники більше не ловитимуть водіїв на \”фен\”

ДАІшники більше не ловитимуть водіїв на "фен"Державтоінспекція планує відмовитися від застарілих приладів, що фіксують швидкість автомобілів, на користь сучасних пристроїв з функцією фото-та відеофіксації. Про це розповів сьогодні журналістам заступник начальника Управління ДАІ Володимир Рєзніков.

\”ДАІ отримало доручення відпрацювати питання припинення використання приладів, що фіксують швидкість, в народі їх називають \”фенами\”, це ті, у яких немає функції фото-і відеозйомки, у них немає монітора, і перейти на використання приладів з функцією фото та відео\”, – заявив заступник начальника Управління ДАІ Володимир Рєзніков.

Він підкреслив, що старі пристрої допускали можливість фальсифікацій і зловживань з боку співробітників ДАІ: \”До нас надходили численні скарги від громадян на дії наших співробітників, коли вони фіксували швидкість такими старими пристроями. Вони недосконалі і застарілі і не виконують основну функцію – не доводять на сто відсотків порушення\”.

Разом з тим, Рєзніков зазначив, що мова не йде про повернення фотофіксації та так званих \”листів щастя\”.

\”Водій буде зупинятися, буде обов\’язково складатися протокол. Мова не йде про фотофіксації як такої, нічого в ДАІ не змінюється. Порушення фіксуватиметься дистанційно, водій буде зупинятися і ознайомлюватися з ним. Буде видно, який автомобіль перевищує швидкість, номерний знак, буде можливість збільшити зображення\”, – розповів він.

У той же час, Рєзніков не зміг назвати суму, необхідну для впровадження нових пристроїв. Він підкреслив, що в ДАІ вже використовується 137 пристроїв \”TruCam\”: \”Наші автоматичні прилади \”Гарпун\” базуються саме на таких пристроях \”TruCam\”. Тож левова частка фінансів вже освоєна, ці прилади у нас є, потрібно буде лише встановити спеціальні антивандальні бокси на території України, в яких будуть встановлені ці прилади\”.
UB.ua

Новини Партнерів