Варто очікувати подорожчання хліба

Варто очікувати подорожчання хліба В Україні може подорожчати хліб. Через масове підтоплення полів у більш ніж восьми областях країни врожайність скоротиться на 15%, пише \”Сегодня\”.

Восени в Україні може виникнути дефіцит ярої пшениці, ярого ячменю, а також вівса. \”В зоні ризику сільгосппідприємства Рівненської, Волинської та Вінницької областей. На Житомирщині затоплено близько 2 тис. га полів. Хоча сходи озимих в цілому гарні, весняно-польові роботи з посіву ярих в цих регіонах почнуться пізніше звичайного. Потрібно не допустити підтоплення місць зберігання засобів захисту рослин, мінеральних добрив, і паливно-мастильних матеріалів\”, – сказав прем\’єр-міністр Микола Азаров. Глава уряду доручив Міністерствам агрополітики та фінансів тримати ситуацію на контролі.

У той же час експерти відзначають, що ранні ярі взагалі не зможуть посіяти. \”Особливо в Поліссі та Київській області. Терміни посіву ярих пшениці і ячменю, а також вівса жорстко зрушилися. Про дату початку посівної говорити рано. Будемо чекати, поки вода піде. По воді комбайн не поїде\”, – сказала глава аналітичного відділу агентства \”ААА\” Марія Колесник. Інші експерти прогнозують, що замість ярих пшениці, ячменю і жита посіють кукурудзу.

\”Для озимих підтоплення тільки плюс. Для ярих також є переваги: насіння не буде посіяне в суху землю. Але весна затягується на три тижні і буде дуже короткою. Можуть просто не встигнути все посіяти. Так і від погоди влітку багато чого залежить. А кукурудза – культура невибаглива\”, – сказав директор компанії \”ПроАгро\” Микола Верницький.

Джерело та світлина ТСН

Новини Партнерів