На Буковині за держзраду до 15 років засуджено жителя Одещини

Підтримка держави агресора та присяга на вірність «ДНР» – за держраду жителя Одещини засуджено до 15 років ув’язнення. 

Джерело: Чернівецька обласна прокуратура. 

Чернівецька обласна прокуратура підтримала обвинувачення стосовно жителя Одещини за фактом державної зради та участі в терористичній організації (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3 КК України). Громадянина засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори у суді довели, що з лютого 2022 року чоловік співпрацював з державою-агресором та терористичною організацією «ДНР», а також сприяв у проведенні підривної та терористичної діяльності. Через соціальні мережі він поширював проросійську ідеологію, звеличував РФ, підтримував збройну агресію окупантів проти України. Також громадянин налагодив контакти з керівником псевдореспубліки та так званим «Міністерством внутрішніх справ ДНР». Перебуваючи на підконтрольній Україні території, він збирав для ворога інформацію про підрозділи Збройних Сил України, які розміщувались на території Одеської області.

Правоохоронці затримали зрадника у Запорізькій області при спробі виїхати на тимчасову окуповану територію для складання присяги на вірність так званій «ДНР».

Досудове розслідування у провадженні здійснювали слідчі Управління СБУ в Чернівецькій області.