Запущений брудний туалет – причина масового отруєння дітей на Буковині

Запущений брудний туалет – причина масового отруєння дітей на БуковиніПричина масового отруєння дітлахів у школі у Давидівці на Сторожинеччині – забруднений туалет. Про це йдеться у сюжеті телеканалу ТВА.

За висновками фахівців, школа – чиста. Зважаючи на те, що причин і далі обмежувати навчальний процес не знайшли, роботу закладу відновили. Але пускати туди дітей батьки бояться. Не говорять про це й на камеру. Кажуть, що і зараз школярі почувають себе не найкраще.

– Навіть бувало таке, що дітей уже додому забирали, до середини дороги їхали, дітям ставало погано, і назад верталися до лікарні. Ми потрапили в лікарню, діагноз – отруєння невідомою речовиною. Моя дитина почувається не дуже добре, бо її майже кожен день болить голова, – розповіла жителька села Давидівка.

І хоча комісії причини так і не назвали, чернівецький лікар-токсиколог із піввіковим медичним стажем має своє пояснення того, що сталося. На його переконання, у самій школі нічого не було. А причину треба шукати поряд – у шкільному туалеті на вулиці.

– Запущений туалет. Зливають усе, що можна. Навіть не дезинфікували його. Тепер літо гаряче було – що творилося, – підкреслив Володимир Білоус, лікар-токсиколог, кандидат медичних наук.

Підтверджує цю версію і те, що перша хвиля скарг від дітей почалася близько полудня. І як наголошує лікар, саме через фізіологічні особливості відвідування вбиральні серед отруєних 76% дівчат.

– Це тільки школярі, хто сходив у туалет. Газ цей тяжкий. Він біля землі. Вгорі концентрація менша. А дівчата заходять – присіла. Там концентрація більша. І їх більше постраждало, – зазначив Володимир Білоус, лікар-токсиколог, кандидат медичних наук.

Серед досліджень Володимира Білоуса – аналіз хімічної хвороби (алопеції) у Чернівцях. Зважаючи на власний досвід, лікар упевнений, що причину отруєння дітей слід шукати у парах сірководню, аміачних сполук, хлорорганічних отрут, – усього, чого є достатньо у вигрібній ямі, якщо її вчасно не чистити. І це те, каже Володимир Білоус, що дає симптоми, які масово фіксували у хворих із Давидівки.

– Клініка, яка тут записана, – це клініка отруєння сірководнем і меркаптанами, – пояснив Володимир Білоус.

Рецепт токсиколога – капітальне очищення і дезінфекція вуличної вбиральні. А в самій школі необхідно відремонтувати внутрішній туалет, який уже рік, як зачинили – сказали, що на ремонт і не пускають туди навіть першачків. Як школа, де навчаються 450 дітей, зимуватиме без туалету, лікар не уявляє.

buknews