У Чернівцях презентували «Королівство сну»

Відкриття виставки картин херсонської художниці Світлани Юр’євої провели у рамках відзначення Днів Європи в Україні.

Молода мама Світлана Юр’єва прагнула довести, що навіть у декреті жінка, поміж інших справ, може творити, самореалізовуватися та поєднувати материнство з мистецтвом. Як результат, 16 травня у Чернівецькій обласній науковій бібліотеці відбулася презентація її персональної виставки «Королівство сну». В експозиції представлені 22 роботи художниці, написані протягом останнього року.

У Чернівцях презентували «Королівство сну»

Невеликі за розміром художні полотна відобразили все таїнство сну – стану, в якому ми проводимо третину свого життя. «Я не зустрічала раніше серед робіт молодих українських митців такої уваги до цієї теми, – говорить Любов Шилюк, завідувач мистецького відділу бібліотеки. – Це «родзинка» саме Світлани Юр’євої». До того ж, цікавим є стиль художниці. Картини, написані аквареллю та акрилом, поєднують у собі елементи аплікації, декупажу, текстильних вставок. «Тендітні, ніжні, материнські роботи – я б описала їх так», – поділилася Любов Шилюк.

У Чернівцях презентували «Королівство сну»

Полотна Світлани Юр’євої представлені під мелодійними («Казки для улюбленої подушки», «Трав’яний чай на ніч»), алегоричними («Думки уголос»), патріотичними («Нарешті повернувся. Живий»), дещо жартівливими («Втомилась, як собака») назвами. Серед робіт виставлені «святкові» картини майстрині – «Ніч Великодня», «Пасхальний ранок», «Різдвяний сон». Пастельні кольори, виділені деталі, зрідка яскраві акценти полотен налаштовують на приємні сни, атмосферу чарів та незвідності. Символічно кілька картин художниці навіть презентували на подушках – для цього використали техніку друку по тканині.
Відвідувачів презентації запрошували й на інші заходи, які відбудуться у Чернівцях під час відзначення Днів Європи. Серед запланованого – вечірка «Європа зблизька» (19 травня, Чернівецька обласна наукова бібліотека), навчально-методична конференція «Європейська освіта в м. Чернівці» (19 травня,палац «Академічний») та дві веб-конференції (17 та 25 травня)

Анастасія ДВОРСЬКА
Студентка IV курсу кафедри журналістики ЧНУ