Голосування за Генпрокурора Луценка — індульгенція для Папієва та Довгого?

Голосування за Генпрокурора Луценка — індульгенція для Папієва та Довгого?

12 травня 2016 року парламент зі швидкістю звуку голосував за нового генпрокурора без юридичної освіти Юрія Луценка. Для того, щоб все було надійно і стабільно, за “потрібні законопроекти” голосували три нардепи від Опозиційного блоку, депутати групи “Відродження”. Відповідно до даних порталу “Вони голосують для тебе”, народний депутат Михайло Папієв максимально підтримує (голосує за всі законопроекти), пов‘язані з призначенням Юрія Луценка, так само, як і його колеги по блоку Олександр Нечаєв та Юхим Звягільський (обидва в минулому скликанні так само слухняно голосували за диктаторські закони 16 січня 2014 року). І якщо у останніх двох може бути чисто бізнесовий інтерес для такого голосування, то у Михайла Папієва можна припустити інші мотиви — уникнути кримінальної відповідальності.

“Ні корупції” писав про те, що вже більше двох років кримінальне провадження щодо перешкоджання тодішнім головою Чернівецької ОДА Михайлом Папієвим “вільному здійсненню громадянами свого виборчого права, поєднаному з примушуванням, вчиненого службовою особою з використанням свого службового становища” під час парламентських виборів 2012 року, ніяк не дорозслідується. Незважаючи на те, що прокурор Чернівецької області Микола Якимчук вже заявляв про закінчення розслідування вказаного провадження, воно й надалі розслідується прокуратурою області.

Ми одразу ж надіслали запит до прокуратури області, аби в цьому переконатись. І таки не помилились. Відповідь приходить щоразу однакова: “кримінальне провадження перебуває на стадії досудового розслідування, яке здійснюється слідчим відділом прокуратури області”. В нашій колекції це вже шоста відповідь з аналогічним змістом за цей весь час.

Голосування за Генпрокурора Луценка — індульгенція для Папієва та Довгого?

Не будемо тут говорити про професійні спроможності прокуратури. Адже останні прокурорські голосування нардепа Михайла Папієва цікавлять багато більше. Чи не була обіцянка індульгенції стимулом для такого “слухняного” голосування нардепа проти лінії фракції? Так само, як і підтримка курсу Кабінету міністрів та інших “потрібних” Банковій законопроектів, як от за контроль партій над депутатами?

Ще більшу лояльність до “потрібних” Банковій законопроектів проявляє нардеп від депутатської групи “Відродження” Олесь Довгий.

Що спільного між Олесем Довгим та Михайлом Папієвим? А те, що вони вміло “роблять” вибори.

Олесь Довгий у 2014 році, балотуючись в окрузі на Кіровоградщині, підкуповував і підкуповував виборців. Так само було відкрите кримінальне провадження. Загалом про можливі порушення виборчого законодавства на користь тоді кандидата в нардепи Олеся Довгого було написано 39 повідомлень до міліції, а факти підкупу фіксувались, як журналістами, так і спостерігачами. Але до цього часу жодна справа не була доведена хоча б до пред’явлення обвинувачення, не кажучи вже про суд. І не дивно, що депутат від президентської партії Сергій Березенко перемагав на довиборах на Чернігівщині завдяки допомозі спільних з Олесем Довгим друзів.

У свою чергу колишній конкурент – кандидат в нардепи на кіровоградському окрузі Андрій Лаврусь – вже звернувся до новообраного Генпрокурора Юрія Луценка з відкритим листом, де просить “перевірити законність закриття кримінальних проваджень та скасувати незаконні постанови про їх закриття, а також відновити досудове слідство та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності”.

Голосування за Генпрокурора Луценка — індульгенція для Папієва та Довгого?

Ще минулого року тоді ще нардеп Юрій Луценко анонсував подання Генпрокурора щодо зняття депутатської недоторканності з семи депутатів. Не відомо, чи планувалось подання на вказаних двох депутатів, але такі розмови йшли. Тепер Юрій Луценко має змогу не тільки анонсувати, а й, власне, подавати. Чекаємо.

Надія Вірна,
“Ні корупції!”

peredplata