Хто відремонтує сходи до площі Пресвятої Діви?

Народна трибуна

Крик душі
«Останнім часом сходи, що ведуть з вулиці Шкільної у Чернівцях до площі Пресвятої Діви Марії, у багатьох місцях пошкодились, внаслідок чого стали аварійно-небезпечними. Попри численні прохання до міських властей навести з цим лад, владоможці не звертають на проблему жодної уваги, – крик душі чернівчан Марії Янчук, Валентини Зінов`євої, Олени Власенко та Вероніки Григоришин. – Як відомо, сходи були оновлені ще до 600-ліття Чернівців (2008 р.) і, за словами керівників міста, є досить дорогими. Однак чи то внаслідок непрофесійності працівників, котрі виконували підрядні роботи, чи через тодішній поспіх, плитка постійно відшаровується та вібрує під ногами, створюючи загрозу здоров’ю перехожих, котрі наважуються піднятися чи спуститися ними до площі. У дощову ж існує ще й ризик обляпатись з ніг до голови брудною водою, що бризкає з-під шматків відшарованої плитки. Поруч розміщено дві школи, і тамтешні учні, звісна річ, постійно користуються цим спуском. Часто там гуляємо і ми зі своїми дітьми-дошкільнятами, бо, власне, не так багато місць у цьому районі для малечі. І дітям подобається – звідси й квітковий годинник добре видно. Прикро вражає те, що багато сходинок понищені різними написами. Розуміємо, що за чистоту в місті відповідальні також і самі його мешканці, однак треба ж, щоб якісь служби спостерігали за тим, щоб різні невігласи не чинили таких неподобств. Допоможіть з’ясувати, які з комунальних організацій мають доглядати ці сходи, адже вони є одним із елементів ансамблю площі, що належить до історичної частини нашого чудового старовинного міста, часто відвідуваної туристами, та мають бути справжньою окрасою Чернівців, а не жахати як місцевих мешканців, так і гостей столиці Буковини».

Писк влади

У відділі технагляду департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради повідомляють, що сходи-спуск, станом яких переймаються чернівчани, передані на баланс Тресту зеленого господарства та протизсувних робіт Чернівецької міської ради у 2012 році, отож саме ця організація має опікуватися порядком на площі.

За повідомленням директора Тресту зеленого господарства та протизсувних робіт Олександра Брязкала, насправді за документами було передано окремі «виконані роботи» на площі, про яку йдеться, і ніде не вказано, що передано конкретно сходи, облицьовані плиткою. Попри це, працівники тресту прибирають там, доглядають зелені насадження. Частково навіть клеїли відшаровані шматки облицювальної плитки на спуску з вулиці Шкільної до площі, але це не дає бажаного результату. Сходи потребують капітального ремонту, а для цього трест станом на 17 травня 2016 року не має ні спеціалістів, ані коштів.

Саме тому директор запланував найближчим часом разом з представниками керівництва департаменту ЖКГ та містобудівного комплексу виїхати на місце, що стало проблемним для чернівчан, та дійти висновку, хто й чим має опікуватися та за що відповідати.


Наталія БРЯНСЬКА

Новини Партнерів