Сьогодні у Чернівцях розкажуть, як писати ікони

Іконописна школа «Радруж» зі Львова запрошує на відкриту зустріч-розмову про ікону «Слово і образ».

Сьогодні у Чернівцях розкажуть, як писати ікони

Що таке ікона і чому вона займає таке важливе місце у Церкві? Як «читати» ікону» і про що вона нам може розповісти? Ікона як мистецький твір. Ікона й іконописець. Українська ікона ХIV-XVI ст.

Про це чернівчанам розкажуть:
Тарас Тимо, викладач богослов’я Українського католицького університету;
Уляна Креховець, художник- іконописець, викладач Іконописної школи «Радруж».
Зустріч відбудеться сьогодні, у п’ятницю, 17 березня о 19:00 в Соборі Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ (вул. Руська, 28).

«Наша основна мета – допомогти людям самим написати ікону , – розповідає Тарас Тимо. – Загалом, це не можливо зробити за один день, для цього потрібно в середньому тиждень. Ми розповідаємо про ікону, а той, хто вже вирішив, що він хоче її написати, то для таких людей й існує наша іконописна школа. Щоб люди могли визначитися, ми і проводимо презентації. Наші презентації будуть зі слайдами. Також ми продемонструємо готові ікони, які написали викладачі та учні нашої школи. А ще ми привезли таку навчальну дошку, вона розграфлена, яка показує етапи малюванння ікони. Навчання у самій школі платне, але школа забезпечує всіма матеріалами, які складають фактично левову частку в оплаті. Під час написання ікони ми використовуєво винятково природні барвники».

Іконописна школа «Радруж» Українського католицького університету діє з 2005 року і
навчає пистати ікони за давньою традиційною технікою яєчної темпери, беручи за зразок західноукраїнську ікону XIV – XVI ст.
Навчання відбувається у форматі стаціонарної програми, сертифікатної програми (по суботах та у час відпусток), літніх шкіл та майстерень.
На сьогоднішній день у Школі навчається близько 50 студентів різного віку та поперднього професійного досвіду.

Новини Партнерів