На виборах у Чернівецькій області використовують чорний піар

У Чернівецькій області у Вікнянській об’єднаній громаді невідомі особи поширили агітацію проти кандидата на посаду голови ОТГ та діючого сільського голови с. Вікно. Листівки з ознаками «чорного» піару та без вихідних даних були розміщені переважно в місцях, які не призначені для агітації в межах села Вікно. Про це повідомляє ГМ \”Опора\”.

На виборах у Чернівецькій області використовують чорний піар

Кандидат на посаду голови Вікнянської об’єднаної територіальної громади Ярослав Котик проти якого був направлений зміст листівки, в коментарі спостерігачу ОПОРИ повідомив, що, ймовірно, листівку поширив його опонент, кандидат-самовисуванець на посаду голови Вікнянської ОТГ – Іван Ковалюк. Також Ярослав Котик повідомив, що в листівці зазначена неправдива інформація щодо його діяльності на посаді голови Вікнянської сільської ради і в зв’язку з цим, він планує звернутися до правоохоронних органів. Разом з тим, у коментарі спостерігачу ОПОРИ Іван Ковалюк заперечив свою причетність до листівки.

Відповідно до статті 56, частини 2 ЗУ “Про місцеві вибори” друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється. В частині 4 статті 56 також вказано, що “плакати, стенди, листівки та інші друковані агітаційні матеріали (крім матеріалів, що розміщуються на носіях зовнішньої реклами) розміщуються лише у місцях, визначених і обладнаних місцевими органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування не пізніш як за 45 днів до дня голосування.” Разом з цим, відповідно до частини 5 статті 60 забороняється розповсюдження завідомо недостовірних відомостей про кандидата, політичну партію або її місцеву організацію.

Нагадаємо, що вже 24-го грудня в Чернівецькій області відбудуться вибори в чотирьох громадах – Новоселицькій, Кострижівській, Юрковецькій та Вікнянській.

Новини Партнерів