Завтра одне із найважливіших релігійних свят — Водохреща. Правила поведінки на водоймах

Завтра одне із найважливіших релігійних свят — Водохреща. Правила поведінки на водоймах19 січня люди масово йдуть на водойми аби зануритися у крижану воду. Проте варто пам\’ятати про дотримання правил безпеки, щоб уникнути виникнення надзвичайних подій та трагічних наслідків.

Саме тому, інспекція Чернівецького міського відділу УДСНС України у Чернівецькій області вкотре нагадує правила безпечної поведінки на водоймах:

– занурюватися (купатися) необхідно в спеціально обладнаних ополонках біля берега, під наглядом рятувальників та медичних працівників;
– перед купанням необхідно розігріти тіло;
– до ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг. Краще використати черевики або вовняні шкарпетки для того, щоб дійти до ополонки.
– занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку;
– при вході у воду намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;
– не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму;
– якщо з вами дитина, стежте за нею під час занурення в ополонку;
– при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;
– після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;
– для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю, найкраще з ягід, фруктів і овочів з попередньо підготовленого термоса.

Шановні громадяни! Закликаємо вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних, дотримуватися правил поведінки на водоймах під час Водохреща і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”.