Про підняття червоно-чорного прапора та використання у Чернівцях укрмови

Про підняття червоно-чорного прапора та використання у Чернівцях укрмови Депутати підтримали проекти рішень, зініційовані фракцією «Свобода» у Чернівецькій міській раді, щодо підняття червоно – чорного прапора під час свят у Чернівцях, а також про обов»язкове використання української мови у всіх сферах діяльності міста

На минулій сесії Чернівецької міської ради фракція «Свобода» запропонувала депутатам проект рішення щодо підняття червоно-чорного прапора з нагоди певних дат, пов\’язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам\’яті Героїв. Однак для його прийняття тоді не вистачило потрібної кількості голосів.
21 лютого, на позачерговій сесії Чернівецької міської ради даний проект рішення, за словами депутата – свободівця Андрія Ілюка, підтримала більшість депутатів.
Таким чином на Ратуші та на будівлях державних органів розгортатимуть червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби української нації. Червоно-чорний прапор підніматимуть у дні, пов’язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби. Підприємствам, установам та організаціям, незалежно від форм власності, теж рекомендовано вивішувати червоно-чорні прапори у ці пам’ятні дні.
На цій же сесії депутати проголосували за ще один важливий проект рішення \”Про подолання наслідків радянської окупації у мовній політиці в місті Чернівці\”, яким передбачається, що мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, мовою офіційних оголошень та повідомлень є державна мова – українська.
Документом передбачено, що на території міста Чернівці всі назви установ, підприємств, організацій вивіски, плакати, афіші, публікації, повідомлення, рекламні оголошення, будь-які інші форми аудіо- та візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів та послуг виконується державною мовою.
Рішенням міської ради \”Про подолання наслідків радянської окупації у мовній політиці в місті Чернівці\” передбачено встановлення у місті правил щодо використання української мови у всіх сферах обслуговування. У закладах сфери громадського харчування, торгівлі обов\’язкова наявність меню, зазначеноого державною мовою. При обслуговуванні відвідувачів, персонал зобов\’язується пропонувати меню українською мовою і лише на вимогу відвідувача надати меню будь якою іншою мовою, – говориться у документі.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО \”Свобода\”