У Чернівцях почався великий кіпіш

У Чернівцях почався великий кіпіш

Обшуки у родині губернатора Буковини правоохоронцями Тернопілля розворушили зміїне гніздо контрабандистів краю. Воно зашипіло, закрутилося, завовтузилося і готове кусати будь-кого за будь-що. Всі вступили у боротьбу проти всіх.

Життя Чернівецької області від тепер поділилося до часу обшуків і після них.

До часу головний митар Микола Салагор звинувачував губернатора Олександра Фищука у тому, що він не може присмирить своїх сватів і зятя, котрі «безпрєдєльнічають» на кордоні. Часто ввозять товари без розмитнення, вказують не вірно марки товарів і т.д. Але все це були адміністративні порушення, за якими відбуваються суди.

Одні виправдовували родичів губернатора, інші штрафували. І так мало би тривати до безкінечності. Ніякої небезпеки Салагор для Фищука не створював.

Але тут втрутились, якісь інші сили та структури. Одні кажуть, що це перевіряючи з Кобміну. Інші впевнені, що це були специ з НАБУ. Факт той, що вони щось таки тут накопали. Про їхні перевірки, які тривали з 28 січня по 1 березня, в області ніхто не знав. Або, вірніше, знали одиниці. Мовчали і чекали, чим це все закінчиться.

І ніби грім серед зими, 6 березня рано-вранці у десятків місць, квартир, будинків, складів, гаражів одночасно відбулися обшуки. Вони були неочікуваними ані для сватів, ані для губернатора, ані для митників. Більше того, є підозра, що навіть місцева поліція, прокуратура і СБУ не знала про це. Тому Фищук спочатку спокійно прокоментував це, сказавши, що знайшли 2-3 кнопкових телефони, якими бавилися діти на квартирі доньки. Його сват Іван Ліщук у цей час хотів зайти до брокерської контори, де проходив обшук у свахи пані Валентини. По ходу він зробив невдалі спроби звинувачувати журналістів, які нібито працюють на догоду митниці, контрабандистам і самому Саакашвілі. Та згодом, напевно поговоривши зі сватом губернатором, «передумав» з себе корчити «лицаря круглого столу». Вже кореспонденту телеканалу 1+1 спокійно говорив, що він хороший і ніде не замішаний. Про контрабанду тільки у газетах читає та по телевізору бачить. Сам туди – ні ногою.

У той час до кабінету голови ОДА вносили вже аптечку з пігулками.

І тоді почалося:

– спочатку з\”явилася інформація про жорстоке побиття 5-ма невідомими залізними прутами активіста « Стопкору»
Згодом було названо прізвища правоохоронців, які нібито причетні до побиття. І нібито навіть привіт від одного з прокурорів передали нападники.

Далі про жорстоке побиття у ЗМІ з\”явилась інформація. З\”ясувалося, нанесенні легкі тілесні ушкодження ( і це залізними прутами?)мяких тканин голови.

– потім проти цього побитого активіста виступив інший активіст. І він розповів про кримінальне минуле потерпілого. При цьому зауважив, що голова ОДА Фищук повинен про це знати. Адже там також є контрабанда з цигарками.

– Після обшуків на другий день вночі прес-служба ОДА відреагувала на повідомлення ЗМІ про спецоперацію правоохоронців Тернопілля на Буковині. Ніби-то якби ЗМІ не повідомили, той і Фищук промовчав би.

– Прес-служба зробила спробу все перекрутити і перевернути зі здорової голови на хвору. І прямим текстом обшуки пов\”язала з керівником департаменту захисту економіки поліції в Чернівецькій області Іваном Тичиною та начальником митниці ДФС Миколою Салагором. З\”ясувалося саме на цих керівників голова ОДА раніше «настучав» у відповідні міністерства та НАБУ. І це стало причиною обшуків.

Тут уже не було ніякої логіки: губернатор «стучав» на Тичину і Салагора, а обшуки і кримінальні провадження проводяться у родині губернатора?!
– І тоді Фищук поїхав до Києва.

(…поки що все)
ДАЛІ БУДЕ!

peredplata