У бібліотеці сільської школи на території Чернівецької області не виявив жодної української книжки, всі – румунською мовою, – Іван Рибак

У бібліотеці сільської школи на території Чернівецької області  не виявив жодної української книжки, всі - румунською мовою, - Іван РибакПро це заявив народний депутат України в ефірі телеканалу “112 Україна”

“І Закарпаття, і Львівщина, і Буковина є фортпостом України. Я тут не відкидав би і Одеську область. Дійшло до того, що коли заїзджаєш у деякі села, а я побував у одній із українських сільських шкіл на території України, у бібліотеці не віднайшлося жодної української книжки. Всі книжки румунською мовою.

Це у Чернівецькій області. Мешканці села між собою спілкуються румунською, діти у школі – румунською, майже всі автомобілі у селі на євробляхах. Взагалі дійшло до маразму, завозять авта з правим кермом, бо у Англії вони дешевші, ніж у Німеччині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рибак натякнув, що Європа зацікавлена у контрабанді карпатського лісу

З цим треба наводити лад. Ми не можемо просто спостерігати і схиляти голови, мовляв, ми ще це потерпимо, бо румуни наші партнери.

У Криму, на Донбасі ми вже дотерпілися. Якби тоді вчасно було зупинено роздачу російських паспортів, ми б не втратили ці території. Нам треба звертатися до урядів сусідніх країн, наших партнерів з вимогою зупинити цей процес повзучої експансії. Нам треба чітко перекрити можливість користуватися іноземними паспортами для наших громадян на кордонах. І митники, і прикордонники повинні розуміти, що займаючись суто контрабандою цигарок та товарів ширвжитку, вони прогавлять цілі території. Цілі області вивезуть контрабандою”, – заявив народний депутат України, голова Чернівецької територіальної організації Партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Іван Рибак.