США обіцяють зрушити “небо і землю” для підтримки України

Глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що США “зрушать небо і землю” для підтримки України у боротьбі з російським вторгненням. Сказав він це у вівторок в Німеччині на зустрічі міністрів оборони щодо України на авіабазі Рамштайн.
 
Про це повідомляє AFP (https://www.france24.com/…/20220426-us-vows-to-move…).
 
Зустріч, скликана США на американській авіабазі і спрямована на те, щоб “допомогти Україні перемогти у боротьбі з несправедливим вторгненням Росії та зміцнити обороноздатність України перед викликами завтрашнього дня”, заявив Остін, відкриваючи переговори.
 
“Україна явно вірить, що може перемогти, як і всі присутні тут”, – додав він.
США вже є найбільшим постачальником міжнародної військової допомоги Україні, і Остін сказав, що Вашингтон “продовжуватиме рухати небо і землю, щоб ми могли задовольнити потреби Києва”.
 
На переговорах міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що Берлін дав добро на постачання в Україну вживаних зенітних САУ Gepard.
 
Зустріч у вівторок проводиться не під егідою НАТО, але на ній присутні члени Альянсу, зокрема, європейські союзники Вашингтона.
 
Також є країни з більш віддалених регіонів, такі як Японія та Австралія, які побоюються, що перемога Росії в Україні може створити прецедент і заохотити територіальні амбіції Китаю.
 
Фінляндія та Швеція, традиційно нейтральні країни, які розглядають можливість вступу до НАТО через війну РФ в Україні, також беруть участь у зустрічі.
Ростислав Демчук, Брюссель