Важливий етап щодо одержання Україною німецьких і американських танків

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Важливий етап щодо одержання Україною німецьких і американських танків та дозвіл для реекспорту цих танків іншими країнами Україна і її найближчі друзі подолали.
До повного комлпекту і одержання найвищого рівня збройної підтримки України у війні з російським агресором залишилась бойова авіація, бойові морські катери і ракетна артилерія великої дальності. Отже, нашим дипломатам, розвідникам, політикам, лобістам слід вже розпочинати протоптувати стежки до можливих постачальників бойової авіації. Варто врахувати ускладнюючі обставини на майбутнє. Перше! Ще раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг неодноразово заявляв, що про поставки в Україну бойової авіації з боку Альянсу не може бути й мови. Друге! Сьогодні канцлер Німеччини Олав Шольц у інтерв’ю німецькому виданню Spiegel виключив можливості, навіть у недалекому майбутньому, передачу Україні бойової авіації. Також він наголосив, що Німеччина не відправлятиме на фронт своїх солдатів.
“Я вже, заздалегідь дав зрозуміти, що про поставки бойової авіації не може бути й мови”, — сказав Олав Шольц.
“А також ні за яких обставин ми не будемо надсилати наземні війська. Я сказав, що не буде прямої участі солдатів НАТО у війні в Україні. Такого не було досі і не буде в майбутньому”, — додав Шольц.
Тому перед Україною постане дуже тяжка проблема до початку контрнаступу розширити і зміцнити свій бойовий авіаційний парк. Мабуть тому зараз слід зробити акцент на одержання великих партій найновітніших безпілотників з Туреччини, США, Ізраїлю (хоча розраховувати на серйозну підтримку Ізраїля було б зараз наївно).
Якщо хтось прогавив, то хочу звернути увагу, що Туреччина успішно випробувала нове, надзвукове, реактивне покоління безпілотників Baykar Bayraktar Kızılelma (Червоне яблуко) і розпочинає його серійне виробництво. Також фахівцям у секторі озброєнь відомо про чудову розробку гвинтового, але дуже ефективного безпілотника Bayraktar Akıncı.
І вишенька на тортик! сьогодні Туреччина подарувала Україні два безпілотника Bayraktar TB2.