Звільнений українець Василь Савін перераховує імена утримуваних, які були з ним у колонії, але їх не обміняли Щойно вийшовши з літака звільнений українець Василь Савін назвав імена утримуваних з ним українців у Макіївській колонії суворого режиму

«Там залишилися прекрасні хлопці. Володимир Сінюков. Паша Корсун, військовий, що їхав у камазі. Його не віддали. Максим Тимофєєв. Ось його мама тут, на візку. Стара людина, її віддали. А Максим, інвалід другої групи, його не віддали. Також залишається там шахтар Гєна Матвійчук, у нього зламаний хребет, пів хребта відсутні, металевий стержень, він залишається у підвалі. Саша Шелест та Корсун (викладач інституту, 60 років). Залишаються у підвалі. Прекрасні хлопці Сергій Мазуров. Сергій та Дмитро Караберюш завжди були у списку, за два дні до обміну викинули зі списку. Коли приїздила типу «омбудсманка ДНР» Морозова, я прорвався через охорону і спитав: чому не підтверджують тих, кого бачать? Нас всіх вигнали на плац. «Ви ж їх бачите — кажу їй, — чому не підтверджуєте? А вона мені: «Якщо я їх підтверджу, то Україна може не віддати тих, кого мені треба. А ще там залишаються Твердий, Самдулов, Матюшенко (дружина недавно з плакатом стояла біля адміністрації президента). Горобець Вася. Усі вони залишаються там», — перерахував чоловік.

Він додав, що, окрім офіційних тюрем, у «ДНР» є приховані.

«Там Середньовіччя, де катують, вибивають показання. Коли Путін бреше, що там немає їхніх тюрем, хочеться плюнути в екран», — сказав Василь Савін.

Він також нагадав, що інформаційна блокада — інший інструмент впливу Росії.

«Ми стараємося слухати українські медіа. І ловимо кожне ім’я. Кожен день нагадуйте, що наші залишаються там. За це б’ють, забирають дроти, але ми вас чуємо», — сказав він.

Він зазначає, що у список на обмін Україна включила його у травні 2015 року.

«Коли Захарченко (екслідер бойовиків «ДНР» — ред.), знаючи мене особисто, дізнався, що готується повстання, що у нього під носом створюється проукраїнський батальйон «Макіївка», він дуже розлютився. Мене арештовував особисто його помічник, полковник Завдовєєв з величезною кількістю людей. Мене посадили у підвал без зв’язку. Якщо звичайних кримінальників до нас у підвали приводили на перевиховання на 10-15 днів, то я просидів у ньому 5 років», — розповідає він.

Фото: Анастасія Горпінченко, Громадське радіо
Нагадаємо, сьогодні, 29 грудня, на Донеччині відбувся перший за два роки обмін утримуваними між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР».

Служба безпеки оприлюднила імена 76 українців, яких звільнили з полону у межах обміну. Зокрема, серед них 12 військових. Троє перебували у місцях позбавлення волі на території ОРДЛО з 2015 року.

Володимир Зеленський заявив, що 6 українців відмовилися повертатися на підконтрольну Україні територію.