Поліцейські нагадують буковинцям про добровільну здачу незареєстрованої зброї

Нагадаємо: у зв’язку із воєнним станом Верховна Рада України внесла зміни до низки статей кримінального кодексу України. Відтак – з 24 березня цього року громадяни, які здали органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, не притягуватимуться до кримінальної відповідальності.
 
Правоохоронці звертаються до буковинців з проханням добровільно здавати нелегальну зброю та вибухонебезпечні предмети, якщо такі є у наявності до поліції.
 
Крім того, громадяни, які здали до поліції мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, після оформлення відповідних документів мають можливість зареєструвати та використовувати її на законних підставах.
 
Відповідно до чинного законодавства України, зберігання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без дозвільних документів, передбачена кримінальна відповідальність. 
 
За вчинення таких протиправних дій, згідно із статтею 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України, порушникам загрожує до семи років позбавлення волі.
 
 Джерело: Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області

peredplata