Створив банду, яка вбивала на замовлення: що відомо про кримінального авторитета, якого затримали у Чернівцях

 

Одеський кримінальний авторитет, який, за підозрою, допомагав окупантам і був сьогодні затриманий в Чернівцях, – це, ймовірно, Халід Мусаєв.

Про це свідчить разюча схожість на світлинах затриманого з Мусаєвим, а також співставлені факти, пише molbuk.ua

Халід Мусаєв, голова Федерації боксу Одеської області, представник якої Юрій Захарєєв став чемпіоном світу, був оголошений у розшук, повідомляла ще у червні Національна поліція Одещини.

56-річного уродженця Росії звинувачували у зазіханні на територіальну цілісність України та створення злочинної організації, яка вчиняла вбивства на замовлення, займалася вимаганням грошей, контрабандою зброї та боєприпасів, а також збутом наркотиків.

“Під час досудового розслідування слідчі Нацполіції встановили, що Мусаєв Халід Абдулвах, 1966 року народження, за попередньою змовою з групою осіб, створив злочинну організацію з міжрегіональними зв’язками, яка „діяла“ на території міста Одеса та області”, — йдеться у заяві.

Крім того, українські правоохоронці з’ясували, що глава одеського боксу, який очолив федерацію у 2019 році, співпрацював із російськими окупантами та вживав заходів щодо зміни кордонів території України.

Більше того, відомий одеський активіст Марк Гордієнко називав Мусаєва “кадировським емісаром” та “кримінальним типу авторитетом”, стверджуючи, що головний “боксер” області підтримує тісні зв’язки з головою чечні рамзаном кадировим та “колегами” з Росії (за даними місцевих ЗМІ, серед іншого, Мусаєв займався бізнесом, володів одеським авторинком “Куяльник”).

“Цьому кримінальному авторитету дала притулок Україна. Він їй платить кров’ю, ненавистю і обманом. Чому він так себе чудово почуває? Раз на півроку, за словами наших джерел, відвозить до Києва півмільйона грошей і його прикривають від кримінального переслідування. Любить хизуватися своєю близькістю до кадирова і водночас лякає ним. Регулярно відвозить гроші до Росії. Має статус емісара та зв’язкового кадирова. Тому його й бояться. Не соромно СБУ та поліції боятися?” — цитує Марка Гордієнка “Бессарабія INFORM”.

Раніше повідомлялося, що у Чернівцях затримали одеського кримінального авторитета, який, за підозрою, допомагав окупантам.

“Підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України та створенні злочинного угрупування. Виявили учора патрульні на посту в Чернівецькій області. Передали відповідним службам. Рано чи пізно знайдемо всіх. Борімося і поборемо”, – зазначим перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.