У двох монастирях на Буковині працюють СБУ та поліція

 
У двох монастирях УПЦ на Буковині – у селі Кулівці та Хрещатик – правоохоронці проводять безпекові заходи. Огляд проводять для виявлення осіб, які можливо причетні до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України та предметів, заборонених до обігу.

Про це  повідомила речниця управління СБУ у Чернівецькій області Леся Федоренко.

Як додали у пресслужбі СБУ, безпекові заходи проводять на обʼєктах УПЦ (МП) у Закарпатській, Чернівецькій, Рівненській, Волинській, Миколаївській, Сумській, Львівській, Житомирській та Херсонській областях.

Заходи проводяться спільно з Національною поліцією та Національною гвардією – у межах системної роботи Служби безпеки України з протидії підривній діяльності російських спецслужб у нашій державі.

Враховуючи збройну агресію РФ, дані заходи проводяться у тому числі для унеможливлення використання релігійних громад як осередку “русского мира” та убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

За безпосередньої участі представників церкви, правоохоронці проводять огляд території та приміщень (у тому числі готельного типу) для виявлення осіб, які можливо причетні до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України та предметів, заборонених до обігу.

Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства.

В СБУ наголошують, у своїй діяльності вони діють виключно в межах Конституції України та діючого законодавства, а також з повагою ставляться до прав кожного громадянина на свободу вибору віросповідання і світогляду.