Суд відправив Павла під цілодобовий домашній арешт на два місяці

Шевченківський суд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт колишнього намісника Києво- Печерської лаври Павла (Петра Лебідя) до 30 травня за підозрою у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі та виправдовуванні збройної агресії РФ проти України.

Джерело: кореспондент УП, джерело УП

Деталі: Суд задовольнив клопотання слідчих СБУ та Київської обласної прокуратури.

За даними слідства, з початку повномасштабної війни РФ проти України Павло виправдовував збройну агресію під час спілкування з вірянами та негативно висловлювався проти ПЦУ, що могло спричинити агресивне ставлення до них.

У клопотанні мова йде про дві події: за даними слідства, в травні 2022 року під час телефонною розмови з Тамарою Федюк, Павло висловлював репліки, які виправдовують агресію РФ, а також він записав відеозвернення до вірян УПЦ, в якому принижував ПЦУ і сказав “бути розумними та не виконувати вказівки “безумных мучителей””.

Прокурори наголошували на ризиках втечі підозрюваного, тиску на свідків, знищення або спотворення речових доказів.

Адвокати заперечували проти задоволення клопотання та просили обрати більш м’який запобіжний захід — особисте зобов’язання.

“У суспільстві йде війна між релігійними організаціями. Церква відокремлена від держави і вона не має вмішуватися”, — сказав адвокат підозрюваного Микита Чекман. Він також вважає, що підозра й ризики є необґрунтованими.

Він наголосив на тому, що в кримінальній справі допитані представники ПЦУ, які є опонентами УПЦ.

Сам єпископ УПЦ МП назвав підозру політичною та заявив, що “завжди був проти агресії”.

“Я б хотів, щоб Росія залишила нас в спокої. Я нічого не зробив такого, щоб мене в чомусь звинувачували. Я завжди був проти агресії. Я зараз перебуває в Україні. Це моя земля”, — сказав Павло.

Він також просив надати йому копію записів, на які посилається слідство і просив допитати потерпілих Романчука та Клоса, які, за його словами є представниками ПЦУ, налаштовані проти нього і яких він не знає.

Також у суді Павло заявляв, що йому “погрожували повісити та вбити”. На питання про те, чи це його голос на опублікованих СБУ записах, він зазначив: “можливо, щось в шутку й казав таке”.

“Я знаю, що це політичне замовлення. Мені казали перейти до ПЦУ. СБУ мене кликали до директора музею і казали, що проти мене потрібно вікдривати кримінальну справу. Так вони і зробили. Я не буду розбиратися хто, я не буду зводити рахунки. Все приймаю, як волю Божу”, – сказав митрополит УПЦ МП.

Також під час судового засідання виникло питання щодо місця проживання Павла. Він просив у разі обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту залишити його в Лаврі, де він мешкає 29 років. Однак прокурори зазначили, що прописаний він за іншою адресою, а Лавра належить державі.

Суд відправив його під цілодобовий домашній арешт за адресою по вулиці Молодіжна.

За даними джерела УП, під домашнім арештом митрополит Павло перебуватиме в с. Вороньків Бориспільського району Київщини із застосуванням електронного браслету.

Станом на 21:50 Павлові не можуть вдягнути електронний браслет, бо він заявляє про проблеми з ногами. До суду має прибути лікар.

https://www.pravda.com.ua/news/2023/04/1/7396043/

peredplata